Pesti Srácok

Szijjártó Péter: Egyetlenegy migránst sem fogadtunk be

Szijjártó Péter: Egyetlenegy migránst sem fogadtunk be

A menekültek Genfi Egyezmény alapján való befogadása, valamint a tömeges illegális bevándorlás közötti különbséget hangsúlyozta a Magyar Hírlap szombati számában megjelent interjúban Szijjártó Péter. A külgazdasági és külügyminiszter leszögezte: mi egyetlenegy migránst sem engedtünk be, és egyetlenegyet sem fogunk beengedni.

A Magyar Hírlapnak adott interjúban a tárcavezető kifejtette:

Hangsúlyozta, hogy mindennek semmi köze sincs a tömeges illegális bevándorláshoz, "a kettő összekeverése rendkívül hazug, tisztességtelen magatartás", a Genfi Egyezmény ugyanis nem vonatkozik a tömeges illegális bevándorlásra, és semmi köze sincs a betelepítési kvótához sem.

PestiSracok facebook image

- fogalmazott a miniszter. Szijjártó Péter a Magyar Hírlapnak beszélt arról is: komoly lehetőség kínálkozik a magyar-amerikai politikai kapcsolatok újjáépítésére. Mint mondta, eddig a kapcsolatok három pilléréből a gazdasági és a védelmi remekül működött, "a politikai viszont borzasztóan rosszul". Most azonban Wess Mitchel személyében olyan külügyi államtitkárt neveztek ki, aki stratégiai jelentőségűnek tartja az amerikai-közép-európai kapcsolatokat. Elmondta: washingtoni útja során többórás megbeszélést folytatott Wess Mitchellel, akivel végre valódi külügyi, kétoldalú kérdésekről tárgyaltak.

- mondta a külügyminiszter.

Magyar Hírlap/MTI; Fotó: Magyar Hírlap/Hegedűs Róbert

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.