Pesti Srácok

Valótlan állításokat közölt a HVG a Hunvald-ügy korábbi bírájának távozásáról

null

Valótlan állításokat közölt a HVG a Hunvald-ügy korábbi bírája, Rajmon Balázs pályaelhagyásáról - írta meg a Magyar Idők. A lap emlékeztet, a liberális hetilap a múlt hét végén közölte: „Úgy tudjuk, hogy a PKKB-n (Pesti Központi Kerületi Bíróság) ítélkező és igazgatási feladatokat is ellátó Rajmon azért döntött a pályamódosítás mellett, mert nem akart egy olyan bírói szervezet része lenni, amelyben nem szakmai alapon születnek döntések bírói álláshelyekről, nem szakmai alapon választják ki a szervezet vezetőit, és amelyben a központi adminisztratív szerv, vagyis az Országos Bírósági Hivatal (OBH) már konkrét eljárási iránymutatást is ad a bíráknak arról, hogyan kell eljárniuk.”

A Magyar Idők szúrta ki, hogy a HVG koárbbi cikkéből kiderül, hogy Rajmon Balázs nem nyilatkozott a HVG-nek, arra pedig nincs utalás, hogy akár a Fővárosi Törvényszéket, akár a kerületi bíróságot vagy az OBH-t megkeresték volna.

Figyelemre méltó ugyanakkor, hogy a cikket, bár annak tartalmát a

Fővárosi Törvényszék

és az

Országos Bírósági Hivatal

PestiSracok facebook image

cáfolta,

nem frissítették

– tehát az olvasók számára vasárnap késő sem derült ki belőle, hogy a HVG információja nem felel meg a valóságnak. A törvényszék egyébként kiemelte: Rajmon Balázs nem indokolta, hogy miért mond le a bírói tisztségéről, az Országos Bírósági Hivatal pedig sohasem adott – nem is adhat – iránymutatást a bíráknak arra nézve, hogyan járjanak el az egyes ügyekben. Ahogy a Magyar Idők már utalt rá,

Rajmon vezette Hunvald György, Erzsébetváros egykori szocialista polgármesterének tárgyalását is, ami azt is jelenti, hogy a bíró lemondása miatt ezt a pert elölről kell kezdeni.

Hunvald 2009-ben került előzetes letartóztatásba hűtlen kezelés vádjával. 2010 novemberében emeltek ellene vádat, később első- és másodfokon is felmentették.

A Legfőbb Ügyészség perújítási kezdeményezésére 2016-ban az ügy visszakerült első fokra.

Forrás: Magyar Idők; Fotó: Patrióta.info

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.