Pesti Srácok

Valótlan állításokat közölt a HVG a Hunvald-ügy korábbi bírájának távozásáról

Valótlan állításokat közölt a HVG a Hunvald-ügy korábbi bírájának távozásáról

Valótlan állításokat közölt a HVG a Hunvald-ügy korábbi bírája, Rajmon Balázs pályaelhagyásáról - írta meg a Magyar Idők. A lap emlékeztet, a liberális hetilap a múlt hét végén közölte: „Úgy tudjuk, hogy a PKKB-n (Pesti Központi Kerületi Bíróság) ítélkező és igazgatási feladatokat is ellátó Rajmon azért döntött a pályamódosítás mellett, mert nem akart egy olyan bírói szervezet része lenni, amelyben nem szakmai alapon születnek döntések bírói álláshelyekről, nem szakmai alapon választják ki a szervezet vezetőit, és amelyben a központi adminisztratív szerv, vagyis az Országos Bírósági Hivatal (OBH) már konkrét eljárási iránymutatást is ad a bíráknak arról, hogyan kell eljárniuk.”

A Magyar Idők szúrta ki, hogy a HVG koárbbi cikkéből kiderül, hogy Rajmon Balázs nem nyilatkozott a HVG-nek, arra pedig nincs utalás, hogy akár a Fővárosi Törvényszéket, akár a kerületi bíróságot vagy az OBH-t megkeresték volna.

Figyelemre méltó ugyanakkor, hogy a cikket, bár annak tartalmát a

Fővárosi Törvényszék

és az

Országos Bírósági Hivatal

PestiSracok facebook image

cáfolta,

nem frissítették

– tehát az olvasók számára vasárnap késő sem derült ki belőle, hogy a HVG információja nem felel meg a valóságnak. A törvényszék egyébként kiemelte: Rajmon Balázs nem indokolta, hogy miért mond le a bírói tisztségéről, az Országos Bírósági Hivatal pedig sohasem adott – nem is adhat – iránymutatást a bíráknak arra nézve, hogyan járjanak el az egyes ügyekben. Ahogy a Magyar Idők már utalt rá,

Rajmon vezette Hunvald György, Erzsébetváros egykori szocialista polgármesterének tárgyalását is, ami azt is jelenti, hogy a bíró lemondása miatt ezt a pert elölről kell kezdeni.

Hunvald 2009-ben került előzetes letartóztatásba hűtlen kezelés vádjával. 2010 novemberében emeltek ellene vádat, később első- és másodfokon is felmentették.

A Legfőbb Ügyészség perújítási kezdeményezésére 2016-ban az ügy visszakerült első fokra.

Forrás: Magyar Idők; Fotó: Patrióta.info

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!