Pesti Srácok

hunvald györgy

A lakásmaffia lett a járványügyi veszélyhelyzet haszonélvezője

Csibra Tibor Magyar ugar 2020 április 20.
Visszavetették a koronavírus-járvány miatt elrendelt veszélyhelyzeti intézkedések a gazdasági élet számos szegmensét, többek között az ingatlanpiacot is, amelynek forgalma minimálisra esett vissza az utóbbi egy hónapban. A vásárlók nem járnak el lakásokat megtekinteni, és bár kínálat van, kereslet szinte semennyi. A helyzet nem kedvetlenítette el ugyanakkor a lakásmaffia szereplőit, akik megtalálták azt a kis rést, amelynek révén képesek presszionálni azokat a kiszolgáltatott embereket, akiknek lakásaik a végrehajtási eljárás utolsó szakaszába, az úgynevezett elektronikus licitbe kerültek korábban. Ezeket az ingatlanokat a valós, a békeidőkre jellemző licithelyzet hiányában jelenleg rendkívül nyomott, a piaci árnál lényegesen alacsonyabb áron tudják felvásárolni. Cikkünk egy olyan konkrét esettel foglalkozik, amelyről már több alkalommal írtunk, a történetből kikerekedik, hogy miképp lett egy húsz évvel ezelőtti uzsorakölcsönből már több, mint negyvenmillió forintos tartozás. Bemutattuk azt, hogy a kilenvenes évek „sikerágazata”, az olajozás szereplői, például Portik Tamás köre miképp juthatott az uzsorázás révén hatalmas mennyiségű, a tulajdonosoktól erőszakkal kicsikart ingatlanhoz. Olvasónk esete arra is rávilágít, hogy az alvilági és a baloldali politikus-bűnözők köre összeér, mivel a lakásmaffia részéről most olyan ember akarja kihasználni a nyitva hagyott jogi kiskaput, aki a volt erzsébetvárosi szocialista polgármester, Hunvald György nevével fémjelzett sorozatos ingatlanpanamák miatt indított büntetőper ötödrendű vádlottja volt.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!