Pesti Srácok

Ellenzéki módszerek: több százmilliós mutyi gyanújában a hódmezővásárhelyi Jobbik

Ellenzéki módszerek: több százmilliós mutyi gyanújában a hódmezővásárhelyi Jobbik

Eltűnt százmilliók nyomában – Hódmezővásárhely legjelentősebb közéleti bűnügye címmel tartott sajtótájékoztatót pénteken reggel a vásárhelyi Jobbik iroda előtt Szabó Bálint jogász, a Likvid Kontroll ügyvezetője.

Újabb fejlemények kerültek napvilágra a több éve indult K’Art ügyben, melyben most már – a Szeviép ügyben érintett szegedi szocialisták után – a hódmezővásárhelyi Jobbiknak is van bírósági papírja arról, hogy érintett közéleti, korrupciós büntetőügyben – mondta Szabó Bálint. Hozzátette, mindezt az ügyészség állítja vádiratában, melyben 2018. április 12-én a Szegedi Járásbíróságon tárgyalás veszi kezdetét.A különösen jelentős értékre elkövetett csődbűntett gyanúja miatti eljárásban egyelőre a K’Art cégcsoport felszámolóbiztosait gyanúsítják, de egy másik, vélhetően ehhez kapcsolódó büntetőügyben egy politikus is érintett lesz, akit Szabó Bálint egyelőre nem kívánt megjegyezni. Emlékeztetett, három évvel ezelőtt a vásárhelyi Jobbik irodában járt, ahol helyi és országgyűlési képviselővel csaknem tettlegességig fajuló vita közepette a Jobbik akkor azt állította, nincs K’art ügy és K. Imre, akkori listavezetőjük, aki majdnem polgármester-jelöltté is vált, nem érintett az ügyben – mondta Szabó Bálint.

A jogász kijelentette, büntetőjogi felelősségének tudatában kijelenti, alaposan feltételezhető, hogy a K’Art cégcsoportnál elcsalt pénzek egy jelentős része a hódmezővásárhelyi Jobbik pártfinanszírozásába vándorolt. Ha ezért a kijelentéséért pert kíván indítani a Jobbik, vagy K. Imre családja, áll elébe – fűzte hozzá. Szabó Bálint beszámolója szerint az látszik, egyelőre a felszámolók viszik el a balhét, de ezt nem fogják annyiban hagyni. Egyértelműen tudható, az egyik felszámoló, aki akkor egy huszonéves ifjú hölgy volt, abban az időszakban többször találkozott és egyeztetett K. Imrével. A felszámolónak egyébként szegedi üdülője, pécsi családi ház,a budapesti lakása és több nagy értékű gépjárműve van – emelte ki Szabó, hozzátéve, a K. család is Audikkal, Mercedesekkel jár, miközben a ki nem fizetett alvállalkozók igyekeznek nem csődbe menni. A jogász hangsúlyozta, célja hogy a csaknem hatvan alvállalkozó elégtételt kapjon elvégzett munkájáért és a szegedi Szeviép-ügyhöz hasonlóan elmegy a végsőkig. Az ügy további fejleményeiről Szabó Bálint a jövő héten ad tájékoztatást.

Forrás: Vásárhely24.com. Fotó: PS

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.

Így árulták el az 1956-os szabadságharcot és a magyar rendszerváltozást az amerikaiak - Molnár Tamás a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2022 október 23.
Százmillió halott van a kommunizmus mögött, kivel akartok ti kiegyezni? - Molnár Tamás képzőművész és antikommunista ellenálló, a 2006. őszi tüntetések szóvivőjének elhíresült mondata ez, aki a Polbeat legutóbbi felvételén Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgetve döntött le egy sor tabu(témát), amikor közösen felelevenítettük azt, hogy az amerikaiak hogyan árulták el 1956-ot, majd a magyar rendszerváltozást is, hiszen akkor is és a nyolcvanas évek végén is kiegyeztek a Szovjetunióval.