Pesti Srácok

Iszlamista propagandát terjesztett egy román férfi, aki egy francia börtönben radikalizálódott

Iszlamista propagandát terjesztett egy román férfi, aki egy francia börtönben radikalizálódott

Terrorista propagandáért és terrorista célú adatgyűjtésért három év letöltendő börtönbüntetésre ítélt egy Arges megyei román állampolgárt a pitesti-i táblabíróság - írja a 888, az Adevarul c. román lapra hivatkozva.

A magát Ibrahimnak nevező 40 éves Ionut Balant tavaly nyáron vette őrizetbe a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT), mivel azt feltételezték róla, hogy merényletet tervezett egy romániai katonai támaszpont ellen. A Musatesti községből származó férfi nyolc évig élt Franciaországban, ahol 2015-ben lopásért letartóztatták. Az Adevarul úgy tudja:

A hazájába visszatért férfit 2015-ben kezdte figyelni a Román Hírszerző Szolgálat (SRI), amikor egy román területen működő külföldi katonai támaszpont környékén kezdett kémkedni: adatokat gyűjtött a létesítmény bejáratairól, őrzésének módjáról, a SRI szerint annak érdekében, hogy ezeket az információkat eljuttassa a francia börtönben megismert dzsihadista csoporthoz.

PestiSracok facebook image

Balan 2016 novembere óta Ibrahim néven az Iszlám Állam terrorszervezet jelképeit tartalmazó fotókat és a szervezet által végrehajtott támadásokról, kivégzésekről, lefejezésekről készült videofelvételeket osztott meg a közösségi oldalon, és követőit is hasonló cselekmények elkövetésére buzdította.

A pitesti-i táblabíróság a terrorcselekmények elkövetése céljából végzett adatgyűjtésért, valamint terrorista szervezetek népszerűsítéséért és terrorcselekményekre való uszításért ítélte három év szabadságvesztésre a férfit, ugyanakkor elrendelte a terrorista propagandára használt laptopjának elkobzását. Az ítélet nem jogerős.

888, Adevarul; Fotó: rt.com

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.