Pesti Srácok

Karácsony: önkormányzatbarát közigazgatást kell kiépíteni

Karácsony: önkormányzatbarát közigazgatást kell kiépíteni

Az MSZP és a Párbeszéd szövetségi programjának különösen fontos eleme a kistelepülések erősítése, amihez önkormányzatbarát közigazgatást kell kiépíteni - mondta a két párt közös kormányfő-jelöltje sajtótájékoztatón kedden, Győrben.

Karácsony Gerely kifejtette, hogy meg kell erősíteni a helyi közösségeket a földbirtok-pályázatoknál, támogatni kell a helyi gazdaságot a kisvállalkozások fejlesztésével, valamint erősíteni kell a helyi közösségeket a jó minőségű közszolgáltatásokkal.

- mondta a politikus. A szövetség „szociális demokrácia” programjával nemcsak megvédik az embereket a piac kiszolgáltatottságától, hanem erősítik a helyi közösségek gazdasági és politikai eredményeit - hangsúlyozta, majd hozzátette, hogy az önkormányzatiságon keresztül a helyi közösségeket védik, hogy legyen, akitől számon lehet kérni, ha valami nem jó irányba megy - mondta.

PestiSracok facebook image

Gőgös Zoltán, az MSZP elnökhelyettese azt mondta, hogy a jelenlegi vidékpolitika „falurombolás”, mert a helyben megtermelt javak jelentős része nem marad helyben, noha azoknak épp a helyi embereket kellene szolgálnia. „Az elmúlt 21 év legnagyobb gazembersége volt”, amikor a Fidesz az állami kézben lévő termőföldeket „spekulánsoknak” adta el. Ezeket 3-4 ezer érdekeltség szerezte meg, s most az aktív vidékfejlesztésből hiányzik a magyar termőföld vagyon legjava.

- mondta. A politikus igazságtalannak nevezte azokat a sajtóhíreket, hogy a kormány egyik tervezete szerint az ötezer lélekszám alatti településeken 2019-től nem lesznek választások, megszűnnek ezeken a településeken az önálló önkormányzatok.

- hangsúlyozta. Greguss András, az MSZP-Párbeszéd helyi képviselőjelöltje azt mondta, hogy a kistelepüléseken a helyi testületeken keresztül folytatnak tevékenységet az emberek, az összes „ügyes-bajos” dolgával a polgármesterhez, vagy a képviselőkhöz fordulnak. Úgy véli, hogy a polgármester nem egy személy, hanem egy poszt, egy intézmény, ami a sajt települése érdekében tevékenykedik.

Arra a kérdésre, amely szerint 2015-ben a déli határon lévő kerítés szükségtelenségéről, múlt héten pedig annak szükségességéről nyilatkozott Karácsony Gergely, a miniszterelnök-jelölt azt válaszolta, hogy a kerítés marad, ez az MSZP, a Párbeszéd és a saját álláspontja is.

- jelentette ki.

Forrás: MTI; fotó: Horváth Péter Gyula/PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!