Pesti Srácok

Látogatásával Giorgia Meloni üzent az Európai Uniónak: a V4-ek európai politikáját tartja irányadónak

Látogatásával Giorgia Meloni üzent az Európai Uniónak: a V4-ek európai politikáját tartja irányadónak

"A visegrádi országok védik meg a gazdaságot a nagy spekulációtól és az európai identitást az iszlamizációtól" - mondta Giorgia Meloni, az Olasz Testvérek (FdI) jobboldali párt vezetője a La Stampa olasz napilap szerdai jelentése szerint.

Meloni szerdán, néhány nappal az olasz parlamenti választások előtt, Budapesten Orbán Viktor kormányfővel tárgyalt. A politikus még a találkozó előtt nyilatkozott.

Giorgia Meloni közölte: látogatásával jelzést kíván küldeni az Európai Uniónak.

A pártvezető nevetségesnek nevezte, hogy az olasz politikusok Brüsszelbe járnak, miközben a V4-ek európai politikája sokkal érdekesebb.

PestiSracok facebook image

Az olasz politikus közölte: a V4-ek európai politikáját tartja irányadónak.

- tette hozzá az FdI vezetője.

Budapest, 2018. február 28.
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (j2) és Giorgia Meloni, az Olasz Testvérek (FdI) párt elnöke (b2) megbeszélést folytat az Országházban 2018. február 28-án. Szemben, jobbra Németh Zsolt, a Fidesz külügyi kabinetjének vezetõje.
MTI Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda / Botár Gergely

Giorgia Meloni hangsúlyozta: pártja választási programjában a visegrádi csoport kiemelten szerepel, érdeklődéssel tekintenek a V4-re, mint olyan országok csoportjára, amelyek szemben állnak az EU túlburjánzó bürokráciájával, lopakodó hatáskörelvonásával. A találkozón leszögezték: meg kell védeni a valódi Európát, tiszteletben kell tartani a tagállamokat és azok kultúráját, történelmi örökségét.

A megbeszélésen egyetértés volt abban, hogy

Mindennek eléréséhez Olaszországban is politikai fordulatra van szükség, és erre most jó esély nyílik - hangzott el a megbeszélésen. Olaszországban vasárnap tartanak parlamenti választást. A Silvio Berlusconi vezette Forza Italia a Matteo Salvini vezette Északi Ligával és a szintén jobboldali, Giorgia Meloni vezette Olasz Testvérek formációval kötött választási koalíciót. A jobbközép szövetség népszerűsége a legutolsó előrejelzések szerint megközelíti a negyven százalékot.

MTI; Fotó: MTI

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.