Pesti Srácok

Választási szabálysértés miatt marasztalták el Vajda Zoltánt, az Együtt képviselőjelöltjét

Megsértette a választási kampánytevékenységekre vonatkozó jogszabályt az Együtt-Korszakváltók Pártja egyik budapesti képviselőjelöltje, amikor az ajánlásgyűjtés helyszínéül egy köznevelési intézményt adott meg. Vajda Zoltán Tamást a történtek miatt részben elmarasztalta az illetékes választási bizottság, amely eltiltotta a további törvénysértéstől.

Részben megállapította a választásokra vonatkozó törvények megsértését a Budapesti 13. számú Országgyűlési Egyéni Választókerületi Választási Bizottság, hogy Vajda Zoltán Tamás, az Együtt-Korszakváltók Pártja képviselőjelöltje tiltott módon egy köznevelési intézményben folytatta kampányát az ajánlási ívek összegyűjtésekor.A bizottság Vajdát eltiltotta a további jogszabálysértéstől – tartalmazza a PestiSrácok.hu birtokába került dokumentum. A határozat indokolásában olvasható, hogy Vajda Zoltán Tamás február 19-én a Facebook-profilján fizetett hirdetéseket tett közzé, amelyekben választási gyűlést hirdetett, a közzétett szöveg szerint „ várja azt az ötszáz bátor embert”, akik ajánlóíveikkel támogatják, hogy képviselőjelölt lehessen. Az aláírásgyűjtés helyeként a XVI. kerületben, a Veres Péter utcában található Gourmand Szakácsiskolát adta meg, ahol támogatóival együtt a kampányához kapcsolódó videót is forgattak. Az iskola köznevelési intézmény, így ott a hivatalokhoz, hatóságok, közintézmények hivatali helyiségeihez hasonlóan a jogszabály tiltja a választási kampánytevékenységet. Bár az esetet feltáró beadványozó kérte a választási bizottságtól, hogy Vajdát a történtek miatt sújtsa pénzbírsággal, a testület ezt nem tartotta indokoltnak.

Fotó: Facebook

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!