Pesti Srácok

Demokrata: egy nagy lufi az LMP 2018-as választási programja

Demokrata: egy nagy lufi az LMP 2018-as választási programja

Diákok gyűrött füzeteihez hasonlít az LMP 2018-as választási programja - olvasható a csütörtöki Demokratában. Az írás szerint a program nem áll elő érdemi szakpolitikai ötletekkel, és nyitott kapukat dönget, hiszen a céljaik zömét a nemzeti kormány már sikerre vitte. A szerző, Vass Krisztián, a Földművelésügyi Minisztérium tanácsadója szerint a többi gondolatelem meg elméleti bukfenc, amit hiba lenne megugrani.

VASS KRISZTIÁN – PestiSrácok.hu

- írja az LMP a választási programjában.

A szerző hozzátette, a környezetvédelem kapcsán az LMP politikusai megerőltethették volna magukat, ha már ez a fő profiljuk, hiszen a védett erdők többsége nem a nemzeti parkok, hanem az állami erdőgazdaságok gondjaira van bízva.

PestiSracok facebook image

- olvasható a cikkben, amely emlékeztet: mintegy háromszázezer hektár állami védett területet vagyonkezelnek a nemzeti parkok, melyeket tizennégyezer őshonos magyar háziállat tart karban.

- teszi fel a kérdést a szerző, aki kifejti, a kormány kiemelt forrásokat biztosít erre a célra.

A cikkből kiderül, hogy a Földművelésügyi Minisztérium igenis kiemelt figyelmet fordít nemzeti értékeink védelmére, amiről úgy látszik az LMP-nek fogalma sincsen, ez pedig szomorú tájékozatlanság egy “zöldpárt” részéről.

A szerző emlékeztetett: a nemzeti kormány komolyan veszi Robert Spaemann professzor filozófiáját, mely szerint „a Földet nem szabad a műanyag-hulladék tárlójaként átadni az utódoknak”. Úgy véli, az LMP Szél-malom harcot folytat a valóság ellen.

Forrás: Demokrata; Fotó: LMP

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!