Pesti Srácok

"Géppuskát vihetek?" - Jobbikosok akarják széttrollkodni a miniszterelnök fonyódi rendezvényét

"Géppuskát vihetek?" - Jobbikosok akarják széttrollkodni a miniszterelnök fonyódi rendezvényét

Országjáró kampánykörútján csütörtökön délután a Somogy megyei Fonyódra érkezik Orbán Viktor miniszterelnök. A jobbikosok már előre hangolnak a gyűlöletkampánnyal. Saját Facebook-oldalukon toborozzák híveiket a helyszínre, hogy megzavarják az eseményt.

"Gyertek el és kérdezzetek Orbán Viktortól!" - írják a közösségi portálon a jobbikosok, ahol megosztották a Fidesz meghívóját az eseményre és azt terjesztik, hogy a program zártkörű, oda csak a kormánypárti tábort hívták meg, hogy ne lehessen ott senki, akinek más a véleménye a "rendszerről".

Ezzel szemben a valóág az, hogy napok óta tudott, ma Somogy megyében jár a miniszterelnök, programjait előre is és több esetben a helyszínről élő bejelentkezéssel is közreadják Orbán Viktor hivatalos oldalán.

PestiSracok facebook image

A gyűlöletkeltés ismert receptje azonban a fonyódiak körében is hat. Minősíthetetlen kommentekkel tudatták, hogy ott lesznek és mit csinálnának legszívesebben a kormányfővel.

Volt, aki megkérdezte, nem fél-e Orbán, hogy megerőszakolják a női hozzátartozóit. Más megkérdezte, hogy géppuskát vihet-e, amire egy harmadik jobbikos szimpatizáns egy szívecske grafikával fejezte ki tetszését.

Mellesleg a fonyódi körzet az, ahol a Jobbik a volt olimpiai bajnok vizilabdázót, Steinmetz Ádámot támogatja az országgyűlési képviselőválasztáson. Steinmetz képviselőjelöltként azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy magánbeszélgetésre találkozót kért a térség polgármestereitől, majd az ott elhangzottakat tájékoztatásuk nélkül felhasználta a kampányújságában. Akkor a polgármesterek azt mondták egy neves sportolótól elvárták volna, hogy az a fair play szabályai szerint játsszon politikai pályán is.

A jobbikos ötösfogat, jobb szélen Steinmetz

Vezető kép: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!