Pesti Srácok

Afgán bevándorló késelhetett meg négy embert szerdán este Bécsben (Videóval!)

Négy ember súlyosan megsebesült két késes támadásban szerda este az osztrák fővárosban, a támadások indítéka azonban egyelőre nem ismert, ahogy az sem, hogy a két eset között van-e összefüggés - közölte a rendőrség egyik szóvivője. Egyelőre egy férfit fogtak el, aki a második támadás elkövetője lehet, ő afgán.

Mindkét késelés Bécs második kerületi részén történt, a Prater park és a Praterstern néven ismert közlekedési csomópont közelében. A két helyszín egymástól néhány percnyire van gyalog.

Az első eset 19:45 perckor történt. Egy családra támadt rá egy férfi, egy házaspárra és a 17 éves lányukra. Mindhárman súlyosan megsebesültek. Osztrák hírportálok szerint anya és lánya állapotát már stabilizálták, de az apa állapota még kritikus. A család osztrák állampolgár.

A késelés a Praterstrasse egyik metrókijárata közelében, egy japán étterem előtt történt, és a tettes a Praterstern csomópont irányában menekült el. Közben fenyegetőzve kiabált a járókelők felé. Szemtanúk elmondása szerint pszichésen zavartnak tűnt a férfi.

PestiSracok facebook image
Képek a helyszínekről a Twitteren

Alig fél órával később, 20:20 körül történt a második támadás. Egy csecsenföldi férfit sebesítettek meg késsel életveszélyesen. A vélt elkövetőt, egy afgán bevándorlót őrizetbe vettek a második támadás helyszínének közelében. Azt még vizsgálják, hogy az afgán migráns követte-e el az első késes támadást is.

A bécsi rendőrség szóvivője egyelőre szűkszavúan nyilatkozott. Azt mondta, még nem tudják, hogy lehet-e összefüggés a két eset között, és ismeretlen az indíték is.

Az egyik elkövetőt még keresik - Fotó: Twitter

Vezető kép: AP

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.