Pesti Srácok

A Modern Városok Program nem csak a megyei jogú városokról szól

A Modern Városok Program nem csak a megyei jogú városokról szól

A Modern városok program nem csak a megyei jogú városokról szól, mert minden beruházás szolgálja a környező települések érdekeit is - mondta Kaposvár polgármestere, a Megyei Jogú Városok Szövetségének elnöke kedden az M1 aktuális csatornán.

Szita Károly (Fidesz-KDNP) elmondta: Kaposvárra naponta 17 ezren járnak be dolgozni, a környező településekről iskolába is a városba hozzák sokan gyermekeiket, ezért egy iskolafelújítás is érinti a környéken élőket, ahogy az is, ha az ipari parkokkal új munkahelyek jönnek létre.

Felidézte: attól függően, hogy melyik település mikor került sorra - hiszen 23 megyei jogú várost látogatott végig a miniszterelnök - van, ahol már 2019-re befejeződnek programok, Kaposváron is két beruházás, és van, ahol 2022-re. Tartanak a munkák, ipari parkok, sportlétesítmények épülnek, felújítanak iskolákat, óvodákat, energetikai beruházásokat valósítanak meg - ismertette.

A polgármesterek nem akarnak "bevándorlóvárosokat", de ez csak akkor maradhat így, ha az országnak olyan kormánya van, amely nem akarja, hogy Magyarország bevándorlóország legyen - jelentette ki Szita Károly.

PestiSracok facebook image

MTI, Vezető kép: Horváth Péter Gyula

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.