Pesti Srácok

Újabb rezsicsökkentést jelentett be Orbán Viktor (Videóval!)

Újabb rezsicsökkentést jelentett be Orbán Viktor (Videóval!)

Téli rezsicsökkentésről döntött a kormány: minden család 12 ezer forintot jóváírhat a gázszámlájából – jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.

A kormányfő közölte, a kedvezményt megkapják a távfűtést használók is, ennek részleteit Kósa Lajos megyei jogú városok fejlesztéséért felelős tárca nélküli miniszter tárgyalja meg az önkormányzatokkal. A miniszterelnök elmondta, a hagyományos módon fűtő, szenet vagy fát használó emberek esetében megnövelik az erre a célra szolgáló szociális pénzügyi keretet egymilliárd forinttal, az intézkedés végrehajtásával Pintér Sándor belügyminisztert bízták meg. Orbán Viktor az intézkedéseket azzal indokolta, hogy az elmúlt hetekben rendkívüli hideg volt Magyarországon, megnőtt a családok gázfogyasztása és megnőtt a rezsiszámla. A kormányfő emlékeztetett, Magyarországon a nemzeti kormány volt az első, amely csökkentette a rezsit. E mellett a politika mellett a jövőben is kitartunk – jelentette ki Orbán Viktor.

https://www.facebook.com/orbanviktor/videos/10156014886651093/

A miniszterelnök beszámolt arról is, hogy a kormány az idősügyi tanács javaslatára döntött arról, hogy – immár harmadszor – tízezer forintos Erzsébet-utalványt küld a nyugdíjasoknak, erre a jó gazdasági eredmények, a négy százalékos emelkedés adnak lehetőséget. Orbán Viktor azt mondta, megfontolták a tanács javaslatát és örömmel tesznek annak eleget, mert meggyőződésük szerint a gazdaság teljesítményéből a nyugdíjasoknak is részesülniük kell. Tiszteletet érdemelnek, örülök, hogy megtaláltuk a módját, hogy ezt kifejezhessük – fogalmazott az Országházban készült felvételen a kormányfő.

Forrás: MTI. Fotó: PS

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!