Pesti Srácok

Rács mögé került az orosz alvilág feje

null

Kilenc év 10 hónap fegyházbüntetést szabott ki kétrendbeli, szervezett csoport által elkövetett erőszakos zsarolás címén egy moszkvai bíróság az orosz szervezett alvilág Sakro Molodoj (Ifjú Sakro) néven elhíresült főnökére, Zahar Kalasovra.

Kalasovot 2016 júniusában vették őrizetbe egy moszkvai étterem előtt 2015 decemberében kitört, két halálos áldozatot követelő lövöldözés miatt. Elfogása egyúttal a kiemelt bűnügyekkel foglalkozó orosz Nyomozó Bizottság (SZK) hét magas rangú alkalmazottjának letartóztatásához vezetett, akiket azzal vádolnak, hogy pénzt fogadtak el a nyomozás félrevezetéséért. Az érintett nyomozók valótlannak mondták az ellenük felhozott vádakat és Kalasov is tagadta, hogy ő lett volna az orosz maffia főnöke. Ugyanakkor az ítélet szerint a 65 éves, jazidi Ifjú Sakro „vezető helyet foglalt el Oroszország bűnözőinek világában” Aszlan Uszojan (Haszan apó) 2013-ban történt meggyilkolása óta, és „pártfogása alatt konszolidálta a bűncselekményekkel hivatásszerűen foglalkozó személyeket”. Kalasov 11 bűntársára, akik két, bandavezér által irányított, hivatalosan őrző-védő tevékenyéggel foglalkozó csoporthoz tartoztak, 7 év 4 hónap és 9 év és 4 hónap közötti büntetést szabott ki a bíróság. A Roszbalt hírügynökség értesülése szerint az Ifjú Sakro helyét a Siskan és Oleg Ramenszkij néven is emlegetett, 53 éves Oleg Siskanov veheti át.

Forrás: MTI, fotó: slivcompromata.com

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.