Pesti Srácok

Szijjártó: Az ENSZ szerint a határsértés nem bűncselekmény

null

Magyarország mindaddig a lehető leghatározottabban ellenezni fogja a globális migrációs csomagot, amíg abba a kormány által benyújtott 12 pont mindegyike bele nem kerül - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Pozsonyban, ahol Miroslav Lajcákkal, az ENSZ Közgyűlésének elnökével, szlovák külügyminiszterrel a nemzetközi szervezet készülő globális migrációs csomagjáról tárgyalt.

Szijjártó Péter tájékoztatta Miroslav Lajcákot arról, hogy a magyar álláspont a leghatározottabban ellentétben áll a migrációs csomag alapvető megközelítésével, tekintve, hogy Magyarország nem ért egyet azzal, hogy a migráció jó és megállíthatatlan jelenség volna, hanem ezzel homlokegyenest ellenkező nézetet képvisel.

-hangsúlyozta a magyar diplomácia vezetője, hozzátéve, Magyarország visegrádi, egyebek mellett szlovák segítséggel azt is bebizonyította, hogy a migráció megállítható.

PestiSracok facebook image

-szögezte le Szijjártó Péter.

A külgazdasági és külügyminiszter elmondta, a legközelebbi áprilisi kormányközi fordulón kifejtik a határvédelem fontosságával kapcsolatos magyar álláspontot, vagyis hogy elfogadhatatlan, hogy a migrációs csomagban továbbra is benne van, miszerint a határsértéseket nem bűncselekményként, hanem közigazgatási ügyként kellene kezelni.

-mondta Szijjártó Péter, hangsúlyozva, a nemzetközi közösségnek arra kellene összpontosítania, hogy a határsértéseket minél szigorúbban büntesse, ahelyett, hogy a határsértőket mentegeti.

A magyar diplomácia vezetője egy kérdésre válaszolva elmondta, a téma megítélésében a közép-európai országok álláspontja esik a legközelebb a magyarhoz, az új osztrák kormány is hasonló álláspontot képvisel, valamint azt is látni kell, hogy Olaszországban is azok kapták a legtöbb szavazatot a legutóbbi választáson, akik bevándorlásellenesek, és egyes távol-keleti országok, illetve Ausztrália is sokkal szigorúbb migrációs politikát sürget, mint amely az ENSZ főtitkárának megnyilatkozásából kitűnt. Rámutatott, ezzel szemben áll az ENSZ-bürokraták és a tagországok többségének az az igyekezete, hogy a migráción belüli kategorizálást teljesen eltöröljék.

-mutatott rá Szijjártó Péter.

A miniszter beszélt arról is, hogy az Európai Unióban az Európai Bizottság részéről van egy olyan sajnálatos törekvés, amely azt célozza, hogy az uniós tagállamok ne képviselhessenek saját álláspontot a vita hátralévő részében, az EB azt akarja, hogy az EU mondja ki, hogy már most támogatja a migrációs csomagot.

-szögezte le Szijjártó Péter.

A külgazdasági és külügyminiszter Pozsonyban találkozott még Peter Ziga szlovák gazdasági miniszterrel is, akivel infrastrukturális beruházásokról egyeztetett, illetve ellátogatott még a felvidéki magyar párt, a Magyar Közösség Pártjának (MKP) pozsonyi központjába is.

Forrás/fotó: MTI