Pesti Srácok

Az ENSZ és az Európai Parlament migrációs propagandája nagyobb fokozatba kapcsolt

Az ENSZ és az Európai Parlament migrációs propagandája nagyobb fokozatba kapcsolt

Az Európai Parlament szerdán felszólította az uniós tagállamokat az ENSZ készülő migrációs csomagjáról szóló tárgyalások támogatására, illetve arra, hogy képviseljenek egységes álláspontot az egyeztetéseken.

Az EP strasbourgi plenáris ülésénelfogadott ötpárti - néppárti, szociáldemokrata, liberális, zöldpárti és radikális baloldali - állásfoglalásban leszögezték, hogy az alapvető nemzetközi emberi jogi szerződések jogállástól függetlenül elismerik valamennyi ember - köztük a migránsok és menekültek - jogait, és az államokat ezek tiszteletben tartására kötelezik.

Az 516 igen szavazattal, 137 nem ellenében elfogadott szövegben kiemelték, hogy az emberek elvándorlása jelentette kihívások eredményes kezelését legjobban a nemzetközi közösség egészének bevonásával lehet megvalósítani. Továbbá hangsúlyozták, elsősorban az irreguláris migrációt és a kényszerű lakóhelyelhagyást előidéző különböző okok kezelésére kell összpontosítani. A képviselők üdvözölték a menekültekről szóló globális megállapodás tervezetének emberközpontú megközelítését, és a felelősség megosztására szólították fel a világ országait, köztük az EU tagállamait a menekültek befogadása és támogatása tekintetében, hogy a helyzet a mostaninál igazságosabbá váljon.

Aláhúzták, hogy

PestiSracok facebook image

Mint írták,

Az EP szerint a biztonságos, rendezett és szabályos migrációról szóló globális megállapodásnak fenntartható és átfogó intézkedéseket kell tartalmaznia minden érintett fél javára, a partnerségi elvre és a megerősített együttműködésre építve. Emlékeztettek rá, hogy az ENSZ-főtitkár jelentése kiemeli:

Az uniós parlament emellett támogatásáról biztosította a migrációval kapcsolatos pozitív narratíva fenntartását, a bizonyítékok bemutatását kérve a rasszista, idegengyűlölő (realista) tendenciák ellensúlyozására. A képviselők végül mély sajnálatukat fejezték ki amiatt, hogy az Egyesült Államok nem vesz részt a megállapodás tárgyalásán, és felszólították az EU-t,

MTI; Fotó: Sputnik International

Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról
Ajánljuk még

Rejtélyes cég tűnt fel Szombathelyen és sorra kapja a megbízásokat a várostól: végrehajtások sora és a szakmai tapasztalat hiánya sem akadály

Exkluzív 2022 szeptember 11.
Kisebb botrányt váltott ki a minap Szombathelyen, hogy a Savaria Karnevált, amely mellesleg Közép-Európa legnagyobb történelmi rendezvénye, nem a korábbi, már sokszor bizonyított cég biztosította. Az új megbízott vállalkozó biztonsági őrei - akiket alvállalkozóként vontak be - botrányosan viselkedtek a látogatókkal. A megyei napilap számolt be róla, hogy az őrök obszcén kifejezésekkel illették az embereket, nyomdafestéket nem tűrő trágárkodással ürítették ki éjjel 1 órakor a borok utcáját. A Savaria Történelmi Karnevált mostanáig rendszeresen biztosító Marcus Security szombathelyi partnere szerint politikai indíttatás és bosszú áll a váltás hátterében és nem mellesleg más munkákat is elvettek tőlük, úgy hogy szakmai eredményeik magukért beszélnek. Még ennél is izgalmasabb, hogy kik kapták a Marcus Security helyett a munkát. A három 30-as éveiben járó fiatal, akik érdekeltségébe a város által nem is csak a Savaria Karneválra leszerződtetett cég mögött egészen elképesztő cégháló bontakozik ki, már becsődölt cégekkel, végrehajtások sorával. És feltűnik a színen egy korábbi baloldali országgyűlési képviselő-jelölt is.