Pesti Srácok

Beindult a migránsszezon a Földközi-tengeren

Beindult a migránsszezon a Földközi-tengeren

Több mint hatszáz illegális bevándorló érkezett vasárnap Szicíliába, többségüket egy nem kormányzati szervezetek által fenntartott hajó mentette ki az utóbbi napokban a Földközi-tengeren a Líbiához közeli nemzetközi vizeken.

Az SOS Mediterranee és az Orvosok Határok Nélkül nevű szervezetek által működtetett Aquarius szerdán és szombaton négyszázötvennyolc embert vett fel a fedélzetére tengeri hajózásra alkalmatlan csónakokból, rajtuk kívül szombaton további hetvenkilenc ember szállhatott át a hajóra, őket az olasz parti őrség mentette meg. Az Aquarius fedélzetére kerültek között van három újszülött és több, kísérő nélküli kiskorú is. Egy portugál hadihajó fedélzetén kilencvenhárom tunéziai állampolgár érkezett a szicíliai Pozzallo kikötőjébe vasárnap délelőtt.

Vasárnap Líbia nyugati partjai közelében felborult egy Olaszországba tartó bevándorlókat szállító gumicsónak, tizenegy ember a vízbe fulladt. A líbiai parti őrség nyolcvanhárom embert mentett ki, őket Závija városba szállították vissza. Egy másik műveletben a líbiai parti őrség két gumicsónakról vett fel száznyolcvan afrikai migránst, akiket visszaszállítottak Tripoliba. Olaszországban tíz hónapja folyamatosan csökken az olasz partokat elérő illegális bevándorlók száma, tavaly július óta nyvenháromezren érkeztek, míg az azt megelőző hasonló időszakban száznegyvenhétezren – közölte az olasz belügyminisztérium. Idén a legtöbb menedékkérő Eritreából, Tunéziából, Pakisztánból, Nigériából és Líbiából érkezett. Az Európai Unió áthelyezési programjában több mint tizenkétezer bevándorlót osztottak szét a tagállamok között.

Forrás: MTI. Fotó: PS

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!