Pesti Srácok

Magyar Idők: Kunhalmi Ágnes és Tóth Bertalan indul az MSZP elnöki posztjáért

Magyar Idők: Kunhalmi Ágnes és Tóth Bertalan indul az MSZP elnöki posztjáért

Az MSZP júniusi tisztújító kongresszusán ketten futhatnak versenyt az elnöki tisztségért: Kunhalmi Ágnes, az MSZP budapesti elnöke és Tóth Bertalan eddigi parlamenti frakcióvezető - tudta meg a Magyar Idők.

A vasárnapi országgyűlési választás éjszakáján Hiller István (MSZP) a testület elnökeként most szombatra összehívta a választmány ülését, a Magyar Idők azonban szocialista forrásokból úgy értesült, hogy erre csak egy héttel később, április 21-én kerül sor - írja a portál. A halasztás oka, hogy a párt vezetése meg akarja várni a voksolás hivatalos végeredményét, amelyet szombaton hoznak nyilvánosságra. A jövő szombati rendezvényen a választmány kiértékeli a választás eredményét és annak tapasztalatait, de személyi kérdések nem kerülnek napirendre, mert erről majd csak az amúgy is esedékes júniusi tisztújító kongresszuson döntenek.

Emlékezetes, a vasárnapi választás eredményének ismeretében hétfőre virradóra lemondott az MSZP elnöksége. Molnár Gyula ezt azzal indokolta, hogy tudomásul veszik a választói akaratot és felelősnek tartják magukat a kialakult helyzetért. A leköszönő pártelnök ugyanakkor elmondta azt is: az MSZP a Párbeszéddel folytatja a változás szövetségét, készülnek az európai parlamenti és az önkormányzati választásra.

A Magyar Idők úgy tudja, a júniusi tisztújító kongresszuson ketten futhatnak versenyt az elnöki tisztségért: Kunhalmi Ágnes, az MSZP budapesti elnöke és Tóth Bertalan eddigi parlamenti frakcióvezető. Ha megválasztják a párt új elnökét, utána folytathatják le a vitát arról, hogy milyen változásokra van szükség az MSZP-ben. Olyan szocialista prominensek, mint Lendvai Ildikó vagy Puch László abban a forgatókönyvben gondolkodnak, hogy szűnjön meg az MSZP és új névvel, a Párbeszéddel közösen folytassa a parlamenti munkát.

PestiSracok facebook image

E gondolat nem teljesen újszerű, mert Molnár Gyula már 2016-ban arról beszélt, hogy egy rossz választási szereplés után akár meg is szűnhet a szocialista párt. A megszűnés egyébként a törvény szerint egy más párttal való egyesüléssel, két vagy több pártra történő szétválással, feloszlással, illetve bíróság által való feloszlatással mehet végbe.

A Magyar Idők forrásai szerint attól függ, hogy milyen változás lesz az MSZP-ben – lesz-e névváltozás, vagy a párt meg is szűnik-e –, hogy ki vezeti tovább a szervezetet. Ennek függvényében döntik majd el azt is, hogy miként működjenek együtt a Párbeszéddel.

Forrás: Magyar Idők; Vezető kép: MTI

Ajánljuk még

Rejtélyes cég tűnt fel Szombathelyen és sorra kapja a megbízásokat a várostól: végrehajtások sora és a szakmai tapasztalat hiánya sem akadály

Exkluzív 2022 szeptember 11.
Kisebb botrányt váltott ki a minap Szombathelyen, hogy a Savaria Karnevált, amely mellesleg Közép-Európa legnagyobb történelmi rendezvénye, nem a korábbi, már sokszor bizonyított cég biztosította. Az új megbízott vállalkozó biztonsági őrei - akiket alvállalkozóként vontak be - botrányosan viselkedtek a látogatókkal. A megyei napilap számolt be róla, hogy az őrök obszcén kifejezésekkel illették az embereket, nyomdafestéket nem tűrő trágárkodással ürítették ki éjjel 1 órakor a borok utcáját. A Savaria Történelmi Karnevált mostanáig rendszeresen biztosító Marcus Security szombathelyi partnere szerint politikai indíttatás és bosszú áll a váltás hátterében és nem mellesleg más munkákat is elvettek tőlük, úgy hogy szakmai eredményeik magukért beszélnek. Még ennél is izgalmasabb, hogy kik kapták a Marcus Security helyett a munkát. A három 30-as éveiben járó fiatal, akik érdekeltségébe a város által nem is csak a Savaria Karneválra leszerződtetett cég mögött egészen elképesztő cégháló bontakozik ki, már becsődölt cégekkel, végrehajtások sorával. És feltűnik a színen egy korábbi baloldali országgyűlési képviselő-jelölt is.

A Mezey-válogatott egyik legnagyobb rejtélye a Nyilasi-ügy lett – Ma sem egyértelmű, hogy miért maradt itthon a csapatkapitány

Exkluzív 2021 június 2.
A Mezey-válogatott történetében három különlegesség, ha úgy tetszik, nagy rejtély, „titok” van. Az egyik az, hogy miként tudott szinte a semmiből kinőni egy világverő gárda? A másik, hogy miért ért véget ez a csodálatos menetelés úgy, ahogyan véget ért? A harmadik pedig az, hogy a csapat szellemi vezére és csapatkapitánya, Nyilasi Tibor vajon miért nem utazott ki a mexikói világbajnokságra? Visszaemlékező sorozatunk mai részében a Nyilasi-ügy hátterét igyekszünk feltárni.