Pesti Srácok

Minority SafePack - Az őshonos kisebbségek ügyét nem lehet többé szőnyeg alá söpörni

Minority SafePack - Az őshonos kisebbségek ügyét nem lehet többé szőnyeg alá söpörni

Magyarországon 643 791 ember írta alá a Minority Safe Pack elnevezésű európai kisebbségvédelmi polgári kezdeményezést - közölte az aláírásgyűjtést Magyarországon szervező Rákóczi Szövetség főtitkára szerdán Budapesten, miután az aláírásokat átadták a Nemzeti Választási Irodának.

Csáky Csongor elmondta, 385 623 aláírás érkezett papíron, 258 168 pedig elektronikus formában. A főtitkár kiemelte, Magyarország össznemzeti ügyként kezelte a kezdeményezést, az aláírásgyűjtésben részt vettek az egyházak, valamennyi frakcióval rendelkező párt, a települési önkormányzatok és az egyetemisták, valamint sok jóérzésű magyar ember. Vincze Lóránt, az Európai Nemzetiségek Föderatív Uniójának (FUEN) elnöke azt mondta, hogy mivel a kezdeményezést 1,32 millió ember írta alá, az európai őshonos kisebbségek ügyét nem lehet többé a "szőnyeg alá söpörni".

-mondta.

A FUEN elnöke ismertette, a szükséges aláírások összegyűjtése után az Európai Bizottságnak kell döntést hoznia a jogalkotásról. Úgy vélekedett, hogy érdemben a következő, jövő májusban megválasztott Európai Parlament és bizottság foglalkozik majd az üggyel. Hozzátette, a jövőben számítanak a nemzeti kormányok és parlamentek, különösen a magyar kormány támogatására. Az eseményen részt vettek a határon túli magyar közösségek és a magyarországi nemzetiségek vezetői, képviselői.

PestiSracok facebook image

A Minority SafePack néven előterjesztett javaslatcsomag nyelvi, oktatási, kulturális kérdésekben, a regionális politikában, a kisebbségek európai parlamenti jelenlétének kérdésében, a diszkriminációellenesség, a médiaszabályozás és a támogatáspolitika területén javasol intézkedéseket az EU-nak az őshonos nemzeti kisebbségek védelmében. A szervezőknek 2018. április 3-ig több mint egymillió aláírást kellett összegyűjteni.

Forrás/fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!