Pesti Srácok

Pálffy Ilona: A 2018-as választás teljesen rendben zajlott

A voksolás lebonyolításáról az ellenzéki kifogásokról és a külhoni magyarok levélszavazatainak, valamint a külképviseleteken leadott szavazatok feldolgozásáról beszélt Napi aktuális című műsorunkban Pálffy Ilona. Az NVI elnöke elmondta a 2018-as választás teljesen rendben zajlott le, a jegyzőkönyveket pedig eljuttatja azoknak a pártoknak, akik ezt kérték.

Az informatikai rendszer összeomlása felveti a csalás gyanúját vajon befolyásolta-e az adatokat. Illetve az, hogy több helyen az adatszámláló bizottságok tagjait nem engedték oda a szavazás elektronikus rögzítéséhez – mondta sajtótájékoztatóján Gyurcsány Ferenc.

Nem omlott össze a választási rendszer, hiszen a napközbeni jelentések mentek azután is, amikor lényegében lecseréltük a honlapot
– reagált Pálffy Ilona a DK elnökének felvetéseire. Hozzátette, az átállás nem volt meglepetésszerű, hiszen a választást megelőző napon sajtótájékoztatót tartottak erről. Pálffy Ilona: bekértük a papíralapú jegyzőkönyvet, holnap délre beszkenneljük és mellé tesszük az informatikai jegyzőkönyveket, amennyiben csalás lenne benne, azt odaadom a pártoknak, akik kérték, többek között a DK-nak is. Hivatalos panasz azonban nem érkezett az NVI-hez
Törvénymódosítással lehet csak elkerülni ezeket a helyzeteket – mondta a választás estéjén Pálffy Ilona. Az NVI elnöke elmondta a javaslatokat eljutották a Törvényelőkészítő Bizottsághoz, azonban nem volt meg a kétharmad, így nem fogadták el. Minden párt tudott erről a problémáról, azonban nem figyeltek oda. A teljes végleges eredmény a jogorvoslati eljárások lezárta után, amit úgy számolunk, hogy 24-25-e, ezt követően tudja megállapítani a Nemzeti Választási Bizottság a teljes végeredményt. Ha az ellen is lesz jogorvoslat akkor május 3-a körül.
Forrás: Echo Tv; Vezető kép: Echo Tv
PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!