Pesti Srácok

Thomas Melia: Az oroszbarát Magyarország lett a gyenge láncszem a NATO-ban

Thomas Melia: Az oroszbarát Magyarország lett a gyenge láncszem a NATO-ban

Magyarország lett a gyenge láncszem a NATO-ban – állítja a volt amerikai helyettes külügyi államtitkár. Thomas Melia hozzáteszi, nem érti, hogyan tűrhetik a magyarok az orosz befolyásszerzést a kommunizmussal a hátuk mögött.

Thomas Melia a Népszavának adott interjúban arról beszélt, az is kérdéses, meddig hajlandóak katonai titkokat megosztani Magyarországgal a NATO-szövetségesek. A volt amerikai helyettes külügyi államtitkár ugyanis úgy látja, hazánk „egyre meghittebb viszonyt ápol Putyin mind agresszívebb Oroszországával”, és „Magyarország lett a gyenge láncszem a NATO-ban”. Mint hozzáteszi, nem érti, hogy azok után ami a kommunizmus alatt történt, a magyarok hogyan tűrhetik az orosz befolyásszerzést.

A magyar kormány nemzetközi megítéléséről úgy nyilatkozott, véleménye szerint Magyarország kiközösítetté vált azokban az olyan klubokban, ahová annak idején tartozni akart. Úgy vélte, nem csak a NATO-ban, hanem az EU-ban is romlik a magyar pozíció. Mint megjegyezte, Orbán Viktor egykori támogatójával, Soros Györggyel is szembefordult, így ezt akár mostani szövetségeseivel is megteheti.

Forrás: Népszava/hvg.hu; fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.