Pesti Srácok

Színes programokkal ünnepelték pünkösdhétfőt Kiskunhalason

Színes programokkal ünnepelték pünkösdhétfőt Kiskunhalason

Az alföldi néphagyományok bemutatásával, a pünkösdi szokások felelevenítésével ünnepelték a pünkösdhétfőt Kiskunhalason. Idén először a katolikus közösségi ház udvarán tartották a Pásztortűz Egyesület által szervezett programokat, így például a Vadvirág Tánccsoport pünkösdi-király választását és a Havi Aprók Táncát. A rendezvényen kézműves foglalkozások is várták az érdeklődőket.

Az egyik legismertebb pünkösdi hagyományunk - melyet a középkor óta tartunk - a pünkösdi vagy májuskirály-választás, ahol versennyel, tánccal, játékos feladatok megoldásával választják ki a pünkösdi királyt.

Nézze meg a Pásztortűz Kulturális és Hagyományápoló Egyesület által készített képgalériát.

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.