Pesti Srácok

További egyeztetést kezdeményez az unióval az eu-s adatvédelmi rendeletről az újonnan felálló kormány

További egyeztetést kezdeményez az unióval az eu-s adatvédelmi rendeletről az újonnan felálló kormány

Többletterhelést jelenthet a hazai vállalatoknak az új uniós adatvédelmi törvény meggondolatlan bevezetése, ezért az újonnan felálló kormány további egyeztetéseket, tárgyalásokat kezdeményez az Unióval - írja a Magyar Idők. A lap szerit a hazai rendszer nem is lesz kész a GDPR (uniós adatvédelmi rendelet) május 25-i hatálybalépésre.

A kormányzat álláspontja az, hogy a határidőknél sokkal fontosabb, hogy az induláskor megfelelőek legyenek a feltételek.

E témában a kamara és a vállalkozói érdekképviseletek véleménye az irányadó, mert az irányelv átgondolatlan átültetése olyan többletterheket okozhat a kis- és középvállalkozásoknak, amelyeket Magyarországon jó lenne elkerülni. Ezért a parlamenti döntés előtt a kormány kikéri majd a vállalkozói érdekképviseletek véleményét - közölte a Kormányiroda a Magyar Időkkel.

A GDPR tekintetében egyelőre sok a kérdés és a bizonytalanság. Az EY pénzügyi tanácsadó cég tegnap megjelent felméréséből az derül ki, hogy a magyar vezetők mindössze 46 százaléka gondolja úgy, hogy pontosan tisztában van az uniós rendelet elvárásaival. Az új uniós rendelet számtalan szigorítást tartalmaz az alkalmazottak adatainak nyilvántartása, kezelése kapcsán. Nehézséget jelent, hogy minden cég más típusú és mennyiségű információt kezel, ezért fontos, hogy csak a számára releváns lépéseket tegye meg - erről Biró Ferenc, az EY visszaélés-kockázatkezelési szolgáltatások partnere beszélt a lapnak.

PestiSracok facebook image

Magyarországon jelenleg még nincs kijelölve a GDPR betartásának felügyeletét ellátó szerv, amelyhez a parlamenti szavazatok kétharmada szükséges.

Az Európai Unióban az új rendelet előírásainak megszegése komoly következményekkel járhat, a kiszabható bírság elérheti akár a 20 millió eurót, vagy a cégcsoport teljes, globális forgalmának 4 százalékát.

Vezető kép: nullker.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!