Pesti Srácok

Román és afgán embercsempészeket ítéltek el Zalaegerszegen

Román és afgán embercsempészeket ítéltek el Zalaegerszegen

Az elsőfokú ítéletet némileg enyhítve jogerősen többéves fegyházbüntetésre ítélt afgán és román embercsempészeket csütörtökön a Zalaegerszegi Törvényszék. Vándor Virág, a törvényszék szóvivője az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a vádlottak 2014-ben bűnszervezetet hoztak létre, hogy afgán állampolgárokat pénzért Nyugat-Európába juttassanak. A migránsok több hónap alatt értek Afganisztánból Irán, Törökország, Bulgária és Szerbia érintésével Magyarországra. Itt a zöldhatáron jutottak át, elfogták őket vagy feladták magukat.

A befogadóállomásokra került embereket a bűnszervezet tagjai összegyűjtötték, Budapestre juttatták őket, ahonnan megszervezték a továbbszállításukat nyugati országokba. Az első- és másodrendű vádlott 2014 novemberében egy lakóautót bérelt Olaszországban, amellyel először 13 afgán állampolgárt Olaszországba, alig egy héttel később pedig hét migránst Németországba vittek. A legfeljebb öt-hat ember szállítására alkalmas lakóautóba 2014 decemberében 27 embert zsúfoltak be, néhány nappal később pedig 21 migránst, amikor Letenye közelében a Nemzeti Adó-és Vámhivatal munkatársai megállították őket. A bűnszervezet tagjai sofőrként, vagy a migránsokat szállító járművek előtti gépkocsi vezetőjeként vettek részt az embercsempészésben. A Nagykanizsai Járásbíróság 2016 áprilisában első fokon bűnszervezetben, folytatólagosan elkövetett embercsempészet bűntettében társtettesként ítélte el a vádlottakat. A Zalaegerszegi Törvényszék csütörtöki jogerős ítéletében - az azóta eltelt éveket és a részletes beismerő vallomást figyelembe véve - néhány hónappal enyhítette mindhárom vádlott ítéletét. Az elsőrendű vádlottnak két év és két hónapot kell fegyházban letöltenie, a másodrendű vádlott három év és négy hónap fegyházbüntetést kapott, míg a harmadrendűt egy év és két hónap börtönbüntetéssel sújtotta a bíróság.

Forrás:MTI, Fotó:hir24.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!