Pesti Srácok

Auróra-ügy: meghamisított iratok miatt feljelentésre készül a józsefvárosi jegyző

Auróra-ügy: meghamisított iratok miatt feljelentésre készül a józsefvárosi jegyző

Vizsgálja a feljelentés lehetőségét Józsefváros jegyzője, miután a nevében ismeretlenek félrevezető tartalmú, meghamisított eredetű emailt és ahhoz csatolt összefabrikált, nem létező rendeletet juttattak el több médium számára az Auróra Kert és a Kioszk nevű szórakozóhelyek bezárásának ügyében. A VIII. kerületi polgármesteri hivatal illetékeseinek véleménye szerint a fiktív dokumentumok alkalmasak lehetnek a közvélemény megtévesztésére – közölte a PestiSrácok.hu-val a Józsefvárosi Önkormányzati Sajtóiroda.

Az Auróra Kert és Kioszk bezáratásával kapcsolatban az illetékesek közölték: a Józsefvárosi Hatósági Ügyosztály munkatársai 2018. július 16-án megkísérelték személyesen kézbesíteni az üzemeltető Marom Klub Kft. részére a jogszabályoknak megfelelően a cég székhelyén a bezáratásról szóló határozatot. A sikertelen kézbesítés után a határozatot a Hatóság munkatársai postázták az üzemeltető számára. Ahogyan arról korábban tájékoztatást adtunk, Budapest Főváros VIII. kerület Józsefvárosi Polgármesteri Hivatalának Jegyzője 2017. június 28-án elrendelte a lakosság által rendszeresen és folyamatosan panaszolt, Auróra utca 9-11. szám alatt üzemelő Auróra Kioszk és Auróra Kert bezáratását. Az üzleteket üzemeltető Marom Klub Kft. a döntések ellen fellebbezett, amit az építéshatósági problémákra tekintettel a bíróság és a kormányhivatal végül több körös eljárás után elutasított, ahogyan ezekkel az üzemeltető is teljes mértékben tisztában van. Az ügyben jelentős szerepet játszik a Marom Klub Kft. használati joggal összefüggő rosszhiszemű és jogsértő eljárása is. Ezek után került sor a bezáratásról szóló határozat meghozatalára.

Fotó: PS

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!