Pesti Srácok

Fegyőrnek végleg elege lett a rendszerből, megtanítja a diákokat mérgesen nézni

Fegyőrnek végleg elege lett a rendszerből, megtanítja a diákokat mérgesen nézni

Belső levélben hirdette meg a Momentum hosszú távú stratégiáját Fekete-Győr András. Eszerint a párt célja, hogy újra ők tematizálják a közéletet. Ennek egyik pontja, hogy diákok gerillaakcióit is támogatnák, bármit is jelentsen ez – írta az ATV.hu.

Gerillaakciók, hangulatkeltések – kiszivárgott a Momentum új stratégiája. Addig fogjuk ütni a rendszert, amíg össze nem roppan – ezzel zárta sorait Fekete-Győr András abban a levélben, amelyben a párt jövőbeli stratégiáját vázolta fel. A levél létezését egyébként az ATV.hu által megkérdezett momentumosok nem cáfolták, de egyikük sem akart róla beszélni. A portál szerkesztőségébe eljuttatott írásban a formáció elnöke elismerte, utoljára a NOlimpia kampány alatt voltak annyira proaktívak, hogy az ő „témájuktól zengett az egész magyar közélet”. A következő időszak célja pedig, hogy hátrahagyva a Fidesz migrációs témáját, újra ők tematizálják a közéletet, mégpedig egy olyan témával, amely „akciósítható és az átlagember számára is húsbavágó”.

A téma, amellyel a következő hosszú időszakra készül a Momentum, az oktatás köré épül majd, amely – a Momentum szerint – a magyarok szerint az egyik legnagyobb probléma Magyarországon. Az elnökség által megalkotott hosszú távú stratégia három pont alapján épül majd fel, vagyis „három fronton fognak benyomulni a témába, és magukévá tenni”. Ezek a társadalmi építkezés, a politikai akciók, illetve az iskolai és egyetemi hangulatkeltések. Az első pont szerint a párt egy rendszeren kívüli önképző hálózatot hívna létre, ahol a „holnapra” készülnének új tartalommal és formával. A második pont ennél is tovább megy: Fekete-Győr András arról írt, hogy követelésekkel és politikai akciókkal mennének neki a rendszernek, kipécézve a politikai kinevezetteket és „az oktatási rendszer rabszolgatartóit”. Az utolsó pont pedig így szól:

PestiSracok facebook image

A pártelnök egyébként a Tudás-programban való részvételre és aktivitásra buzdít, és arról ír, hogy kitartónak kell lenniük, mivel egy téma felépítése nem napok alatt történik meg, ahogyan fogalmazott: nem egy harminc napos aláírásgyűjtési kampány lesz.

Forrás: ATV.hu; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Bűnismétlésbe bukhat bele a Fortress-es álbróker – Ezúttal saját ügyvédjét és a Duna Plaza eladóit húzta le

Exkluzív 2023 október 19.
Újabb károsultak tettek feljelentést a hírhedt Fortress-es Sz. Zsolt ellen (korábbi nevén F.-Sz. Zsolt), aki 2012 és 2014 között a vád szerint tízmilliárd forinttal károsított meg több mint kétezer embert. Bár jogi játszmák által akár még 20 évig elhúzódhat évek óta tartó büntetőpere, most mégis visszakerülhet a rácsok mögé, annak ellenére, hogy már leülte előzetesben a törvény által meghatározott felső határt, a három évet. Azok a károsultak, akik a PestiSrácok.hu-nál jelentkeztek és büntetőfeljelentést is tettek a rendőrségen, egytől egyig új átvertek: mindegyiküket az idei évben rövidítette meg a férfi több millióval. Ezt pedig úgy hívják: bűnismétlés, ami a kényszerintézkedések elrendelésének egyik különös feltétele.