Pesti Srácok

Tagadja az MSZP elnöke, hogy ő írta alá a pártvagyon kiárusításáról szóló belső levelet

Tagadja az MSZP elnöke, hogy ő írta alá a pártvagyon kiárusításáról szóló belső levelet

Állevélnek, hamisítványnak minősítette az MSZP elnöke azt a PestiSrácok.hu birtokában lévő és Tóth Bertalannak tulajdonított üzenetet, amelyben a szocialisták első embere arról értesítette az Országos Választmány tagjait, hogy a vezetőség a párt vidéki ingatlanjainak, valamint a Villányi úti konferenciaközpontnak az eladására készül. A témában szombaton megjelent cikkünk közlése előtt több alkalommal kerestük Tóthot, aki elfoglaltsága miatt nem volt elérhető, egyik munkatársával beszéltünk, de a pártelnök ennek ellenére sem jelentkezett. Az MSZP az állítólagos fiktív belső levél ügyében feljelentést tesz.

Hamisítványnak nevezte azt a levelet az MSZP elnöke, amelyben az Országos Választmány tagjaival közölte a napokban, hogy a párt komoly anyagi nehézségekkel küzd, ezért értékesítik azokon a településeken a párt vidéki ingatlanjait, irodáit, ahol a helyi taglétszám harminc alatt van. Tóth Bertalan a Klubrádió megkeresésére azt mondta, hogy az aláírását meghamisították, és hasonló kijelentést tett Kunhalmi Ágnes is. A PestiSrácok.hu szombaton írt az MSZP ingatlaneladási terveiről, cikkünk alapja az említett belső levél, amelyet egyik olvasónk juttatott el szerkesztőségünkhöz. Írásunk megjelentetése előtt több alkalommal kerestük telefonon Tóth Bertalant, de elfoglaltsága miatt nem volt elérhető. Megkereséseinket egy bármikor visszahívható mobilszámról indítottuk, és egy munkatársával is beszéltünk, de az MSZP elnöke azóta sem jelentkezett. Tóthot hétfőn elérte a HVG.hu, a pártelnök a portálnak azt mondta, hogy a belső levél ügyében hamisítás és csalás miatt feljelentést tesznek. Tóth Bertalan azt egyik sikeres megkeresésre sem tisztázta egyértelműen, hogy az alaphír, a párt ingatlanainak eladási szándéka valós-e.

Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!