Pesti Srácok

Tizennyolc emberéletet követelt az ütközés okozta szibériai helikopter-baleset

Tizennyolc emberéletet követelt az ütközés okozta szibériai helikopter-baleset

Egy teherszállító helikopter emelőszerkezetébe akadtak a rotorlapátjai annak a Mi-8-as utasszállító helikopternek, amely szombat hajnalban az észak-szibériai Krasznojarszki területen lezuhant, a rajta lévő tizenöt utas és három tagú személyzet halálát okozva – tájékoztatta a Rosznyefty orosz kőolajipari vállalat az orosz TASZSZ hírügynökséget.

A szerencsétlenül járt helikopteren az RN-Vankor – a Rosznyefty leányvállalata – és a céggel szerződésben álló vállalatok dolgozói utaztak. A súlyos baleset ügyében a hatóságok büntetőeljárást rendeltek el, amelynek lefolytatásával az Orosz Nyomozó Bizottságot bízták meg. A szakemberek több szálat vizsgálnak, közöttük a pilóta esetleges hibáját. A helikopter a Vankor-Purpe útvonalon haladt, és a felszállás helyétől nem messze zuhant le. Az időjárási viszonyok megfelelőek voltak. A nyolc éves gép jó műszaki állapotban volt, és egy gyakorlott, harminchárom éves pilóta vezette, akinek már hatezer órányi repülési tapasztalata volt. A teherszállító helikopter, amelynek a terhet emelő szerkezetébe akadtak bele az utasszállító helikopter rotorszárnyai, nem sérült meg, és baj nélkül leszállt a vankori repülőtéren.

Az Orosz Államközi Légiközlekedési Bizottság bizottságot állított fel a katasztrófa okainak tisztázására, tagjai vizsgálják a helikopter fekete dobozait is. Ezek megfelelő állapotban vannak, de hogy a rajtuk rögzített adatok alkalmasak-e megfejtésre, csak az eszközök felnyitása után lehet megállapítani. A Rosznyefty közleményében jelezte, hogy anyagi és szociális segítséget nyújt az áldozatok hozzátartozóinak. Nurszultan Nazarbajev kazah elnök Vlagyimir Putyin orosz államfőnek küldött táviratban fejezte ki részvétét a súlyos baleset miatt, Mevlüt Cavusoglu török külügyminiszter pedig a Twitteren közreadott orosz nyelvű üzenetben adott hangot együttérzésének Oroszország, az orosz nép és az áldozatok hozzátartozói iránt.

Forrás: MTI; Fotó: The Express Tribune

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!