Pesti Srácok

A brit miniszterelnök-helyettessel tárgyalt Szijjártó Péter

null

David Lidington brit miniszterelnök-helyettessel folytatott kétoldalú megbeszélést Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter - közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium szerdán.

Közleményük szerint Szijjártó Péter a találkozón elmondta: "Magyarország sajnálja, hogy Nagy-Britannia elhagyja az Európai Uniót, de tiszteletben tartja a brit polgárok döntését". Hozzátette: Magyarország arra törekszik, hogy az EU és Nagy-Britannia a Brexit után is szoros együttműködést tudjon folytatni gazdasági, kereskedelmi és befektetési területeken.

Szijjártó Péter kiemelte továbbá a biztonsági együttműködés fenntartásának fontosságát, hiszen - mint mondta - az Európai Unió súlyos biztonsági kockázatokkal néz szembe és Nagy-Britannia szerepe nélkülözhetetlen Európa biztonságának helyreállításához. Ennek kapcsán a miniszter hangsúlyozta: fenn kell tartani a brit szerepvállalást az EU különböző katonai és békefenntartó misszióban - olvasható a KKM közleményében, amelyben a dél-lengyelországi Krynicában tartott megbeszélésről számoltak be.

Forrás: MTI; Fotó: KKM / Mitko Stoichev

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.