Pesti Srácok

Gyűjtést hirdet az üldözött keresztények megsegítéséért a magyar katolikus egyház

null

Karácsonyig tartó gyűjtést hirdet az üldözött keresztények javára a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) - közölte Tóth Tamás, az MKPK titkára a testület őszi rendes tanácskozása után tartott sajtótájékoztatón csütörtökön, Budapesten. Két évvel ezelőtt már tartott hasonló gyűjtést a magyar katolikus egyház, akkor 126 millió forint adomány gyűlt össze.

Tóth Tamás elmondta, a felajánlásokat a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 11100104-18181490-14000003-es bankszámlaszámára várják. Megjegyezte, két évvel ezelőtt már tartott hasonló gyűjtést a magyar katolikus egyház, akkor 126 millió forint adomány gyűlt össze.

Az MKPK titkára beszámolt arról, hogy a testület tanácskozásán részt vett Michael August Blume érsek, Magyarország új apostoli nunciusa, aki átadta a konferenciának szóló megbízólevelét Veres András győri megyés püspöknek, az MKPK elnökének.

Forrás/fotó: MTI;

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.