Pesti Srácok

Németország sem egységes: kiállt Magyarország mellett a CDU/CSU egyik erős embere

Németország sem egységes: kiállt Magyarország mellett a CDU/CSU egyik erős embere

A nyugat-európai sajtó sem teljesen szabad, mégis a magyar sajtószabadságért aggódnak – mondta Arnold Vaatz, a Bundestag CDU/CSU szövetségi frakcióvezető-helyettese, aki szerint története egyik legnagyobb hibáját követte el az Európai Parlament. A magyar közmédiának adott nyilatkozata szerint sajnálja, hogy számos párttársa részt vett a „Magyarország elleni büntetőakcióban”. Olaszországban Matteo Salvini mellett több jobboldali párt is kiállt Orbán Viktor és a magyar kormány mellett.

A döntés következménye szerinte Arnold Vaatz szerint elsősorban az lesz, hogy

Vaatz kitért a Sargentini-jelentésnek a magyar sajtó helyzetéről tett megállapításaira is, mondván, a jelentés készítői abból indulnak ki, hogy Nyugat-Európában természetes adottság a sajtó teljes szabadsága, holott a német média működését tekintve kérdés, hogy ez valóban így van-e. Németországban például az újságírók 80 százaléka baloldali pártok híve. A CDU/CSU frakcióvezetője szerint az előítéletekkel és ideológiai elfogultságokkal terhelt jelentés és a róla folytatott vita a nyugat-európai politikusok „irigységének és kisebbrendűségi érzéseinek” tulajdonítható, amiért a kelet-európai országok Nyugat-Európa segítsége nélkül, önerőből szerezték vissza a szabadságukat 1989-90-ben.

PestiSracok facebook image

Olaszországban is kirajzolódott, kik Magyarország szövetségesei

Matteo Salvini belügyminiszter, a Liga olasz kormánypárt vezetője közösségi oldalán fejezte ki támogatását Orbán Viktornak. A Liga vezetője bátornak nevezte Orbán Viktor keddi szavait, és hangsúlyozta:

Giorgia Meloni, az Olasz Testvérek (FdL) jobboldali párt parlamenti képviselőivel és szenátoraival Magyarország római nagykövetségénél tartott szolidaritási megmozdulást. Meloni, aki a márciusi olasz választási kampánya keretében Budapestre utazott, hogy Orbán Viktorral találkozzon, kijelentette:

Maurizio Gasparri, a Silvio Berlusconi által vezetett Hajrá Olaszország (FI) szenátora kijelentette, a magyar miniszterelnök mindig magáénak mondhatja az olasz jobbközép elismerését azért az egyértelmű és következetes kiállásért, amellyel a keresztény értékeket és a saját történetére, szerepére, identitására büszke Európát védi.

Laura Boldrini, a baloldali Szabadság és Egyenlőség (LeU) képviselője üdvözölte az EP döntését, és Giuseppe Conte kormányfő állásfoglalását kérte, miután az egyik kormánypárt (Öt Csillag Mozgalom) a Sargentini-jelentésre igennel, a másik kormánypárt (Liga) nemmel voksolt a Sargentini-jelentésre.

Forrás: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!