Pesti Srácok

Netanjahu találkozott Trumppal és tett egy ajánlatot a palesztinoknak

Netanjahu találkozott Trumppal és tett egy ajánlatot a palesztinoknak

Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy elfogadna egy önmagát kormányzó palesztin államot, ha a területe felett Izrael megtartaná a biztonsági ellenőrzést.

Az izraeli kormányfő az amerikai elnökkel tartott találkozóját követő sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: Donald Trumpnak a kétállami megoldást támogató felvetése "egyáltalán nem érte meglepetésként". Netanjahu azt mondta, hajlandó lenne beleegyezni abba, hogy a palesztinok rendelkezzenek védelmi képességekkel anélkül, hogy ezzel árthatnának Izraelnek.

A tanácskozáson részt vett az amerikai elnök veje és tanácsadója, Jared Kushner is, akit Trump korábban egy békejavaslat elkészítésével bízott meg az izraeliek és palesztinok közötti konfliktus megoldására.

PestiSracok facebook image

Netanjahu idézte Kushnert, aki az izraeli kormányfő szerint arról beszélt:

Trump szerdán kijelentette, hogy támogatja az Izrael és a majdani palesztin állam együttes létezését biztosító kétállami megoldást a palesztin-izraeli konfliktus rendezésére. Hozzátette, hogy a következő két-három hónapban nyilvánosságra hozzák az új amerikai béketervet.

A palesztin vezetés régóta kifogásolja Trump által az "évszázad alkujának" nevezett izraeli-palesztin békejavaslatot, amelynek a részletei egyelőre nem ismertek. A viszonyt tovább rontotta, hogy Washington elismerte Jeruzsálemet Izrael fővárosának. Mahmúd Abbász, a Palesztin Hatóság elnöke a leendő palesztin államot Kelet-Jeruzsálem fővárossal Ciszjordániában és a Gázai övezetben, valamint az 1967-es arab-izraeli háborúban megszállt területeken alakítaná ki.

Forrás: MTI/Fotó: Horváth Péter Gyula