Szóval akkor most elég volt. Orbán és üzletfelei tényleg nem értik, hogy a gyűlöletkeltő, a politikai haszon érdekében minden gátlást levetkőző politika, amit a tevékenységük fősodrává tettek, merre viszi a magyar társadalmat
Jávor irodáját kővel és fekáliával is megdobálták – Orbán a hibás

Kedd reggel kővel dobták be a Párbeszéd EP-képviselőjének budapesti irodájának ablakát - írja a hvg.hu. Efféle atrocitások korábban is előfordultak, de egyre durvábbak lesznek. Jávor a kormány hazaárulós retorikáját okolja, emiatt durvulnak el a választópolgárok. Feljelentést tesznek, de Jávor nem sokat vár a nyomozástól.
– kezdi Jávor Benedek azt a Facebook-posztot, amelyben beszámol arról, hogy budapesti irodájának ablakát kővel betörték. A hvg.hu-nak úgy fogalmaz, az iroda évek óta "ki van téve a véleménynyilvánításnak". "Rendszeresek a mocskolódó üzenetek, és a postaládát is tépték már le. Ezeket Jávorék a helyükön kezelték. Akkor sem szóltak semmit, amikor tavasszal ürüléket rakott valaki a postaládába. És akkor sem, amikor már az ingatlan kertjébe is behatoltak, ez már nyáron és szeptemberben történt. Ahhoz is be kellett jönni, hogy az ablakot bedobják, mert kintről nehéz ezt megtenni" - nyilatkozta. Jávor nem akarja hiszterizálni a dolgot, de a trend egyértelmű: egyre durvább és brutálisabb megnyilvánulások történtek. Jávor szerint a kormány hazaárulós retorikája hozza meg gyümölcsét. "Mindig van egy következő lépés, amely az előzőhöz képest kis előrehaladás, mégsem lenne szabad megtörténnie egy normális országban" - fejtette ki. Jávor nem fog megijedni, de az elkeseríti, hogy a társadalom ilyen állapotba került. "Talán a hatalom részéről is elvárható lenne, hogy reagáljon, és ne csak annyit szóljon hozzá Orbán Viktor, hogy hát örül, hogy az állampolgároknak határozott az állásfoglalásuk." (Ezzel arra utal, amikor Orbán a felheccelt Őcsényben történt gumikiszúrást és más atrocitásokat nyugtázta ezekkel a szavakkal.) "Vagy pedig mindent lehet" - mondta. Ami a dolog praktikus oldalát illeti: kollégái feljelentést tettek, bár Jávor nem vár semmi konkrét eredményt, ahogy nem lett semmi eredménye a betörés vagy az autófeltörés utáni nyomozásnak sem, utóbbi után amúgy "a kocsim három hétig oroszul kommunikált csak velem". "De azért tegyünk úgy, mintha ez egy működő ország lenne" - mondta a Párbeszéd EP-képviselője. Ami pedig a jövőt illeti: folyamatban van egy térfigyelő kamerarendszer kiépítése, de "jobb lenne, ha nem lenne rá szükség" - mondta Jávor Benedek.
Forrás: hvg.hu; Fotó: MTI
