Pesti Srácok

Az Agrártárca cáfol: három százalékos sincs a leépítés a környezetvédelmi területen

Az Agrártárca cáfol: három százalékos sincs a leépítés a környezetvédelmi területen

A kormányzati bürokráciacsökkentést követően az agrártárca minden eddigi feladatát a jövőben továbbra is ellátja, beleértve a természetvédelem területét is – írja közleményében az Agrárminisztérium. Mint hozzáteszik, a minisztérium környezetügyi államtitkársága, valamint a szakmai felügyelete alá tartozó háttérintézmények és területi szervek 2208 fős létszámából összesen 60 munkatárs álláshelye szűnt meg. Ez a sajtóban megjelent számokkal ellentétben mindösszesen 2,7 százalékos létszámcsökkenést jelent az államtitkárság vonatkozásában – hangsúlyozták.

Az Agrártárca közleményében arról is ír, a létszám meghatározása során arra törekedtek, hogy a természetvédelem területén is a minisztériumi bürokrácia csökkenjen, ezért a természetvédelemmel foglalkozó területi szerveknél, így a nemzetipark-igazgatóságoknál sem történt létszámcsökkentés. Hozzátették, ennek indoka az, hogy a természetvédelmi munka legfontosabb része helyben zajlik, és a védett területek természetvédelmi kezelésében nyilvánul meg.

- hangsúlyozták, hozzátéve, Magyarországon az elmúlt évek alatt sokat erősödött a természetvédelem, a nemzetipark-igazgatóságok hálózata.

PestiSracok facebook image

A minisztériumi közlemény kifejtette, a 2014-ig tartó uniós költségvetési ciklusban 38 milliárd forintot költöttünk természetvédelemre, melynek következtében 130000 hektáron javult a természeti környezetünk állapota és a természetvédelmi kezelés infrastrukturális körülményei. A jelenlegi uniós pénzügyi időszakban több, mint 60 milliárd forintot költünk természetvédelemre, melynek keretében ugyanakkora nagyságrendű területen dolgozunk majd. Ezen feladatokat a nemzetipark-igazgatóságok rendszere változatlan létszámmal és változatlan szervezeti struktúrában fogja ellátni. Az Agrárminisztérium, ahogy minden más minisztérium, természetesen végrehajtja a kormányzati bürokráciacsökkentést - hangsúlyozták.

- tették hozzá.

Forrás/fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!