Pesti Srácok

Erőszakoskodott a CNN tudósítója, Trump kitiltotta a Fehér Házból

Erőszakoskodott a CNN tudósítója, Trump kitiltotta a Fehér Házból

Felfüggesztette a Fehér Ház Jim Acostának, a CNN tudósítójának akkreditációját, miután heves szócsatába keveredett Donald Trumppal az elnök szerdai sajtótájékoztatóján. A CNN szerint a döntés precedens nélküli.

Acosta, aki nem először szócsatázott Trumppal, azzal váltotta ki az amerikai államfő haragját, hogy az Egyesült Államok déli határához tartó menekültkaravánról kérdezte. A CNN fehér házi tudósítója kérdőre vonta Trumpot, hogy miért minősítette a karavánt inváziónak. Az elnök nem volt hajlandó kielégítő választ adni a kérdésre, és elfordult Acostától, aki viszont ezt nem hagyta annyiban, és tovább kérdezett.

- ismételte ezt követően Trump, majd türelmét végleg elveszítve felszólította a riportert, hogy tegye le a mikrofont. A Fehér Ház egy női alkalmazottja megpróbálta elvenni Acostától a mikrofont, aki viszont eleinte ellenállt.

PestiSracok facebook image

- mondta Acostának Trump.

A mikrofon egy másik tudósítóhoz került, de Acosta ismét felállt, és a Trump bírálóinak küldött csőbombákról kérdezett.

- reagált Trump.

Sarah Huckabee Sanders fehér házi szóvivő közleményében azzal indokolta az akkreditáció megvonását, hogy a CNN tudósítója "rátette kezét" a mikrofonért nyúló fiatal fehér házi gyakornoknőre. Az esetről készült felvételeken az látható, hogy a helyzet hevében Acosta hirtelen ráfog a hölgy karjára.

A CNN közleményben állt ki tudósítója mellett, hamis vádaskodással gyanúsította meg Sanderst, a döntést pedig a demokráciára jelentő fenyegetésnek minősítette. Az amerikai műsorszóró cég hangsúlyozta, hogy a fehér házi döntés "precedens nélküli".

A Fehér Házi Tudósítók Szövetsége (WHCA) elítélte Acosta "megbüntetését", és a döntés visszavonására szólította fel a Fehér Házat. Sarah Huckabee Sanders az akkreditáció felfüggesztésével kapcsolatban közölte azt is:

Forrás:

MTI;

Fotó:

MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!