Pesti Srácok

Index: A természetvédelmet érinti a legjobban a minisztériumi leépítés

Index: A természetvédelmet érinti a legjobban a minisztériumi leépítés

A bürokráciacsökkentés utolérte az Agrárminisztériumot is, ahonnan egyes információk szerint mintegy 340 embert rúgtak ki november 6-án – tudta meg az Index.hu. Portálunknak megerősítették, az érintettek a Kormányablakon keresztül, email-ben értesültek menesztésükről. Úgy tudni, az elbocsátások kirívó mértékben érintették a környezetvédelem területén dolgozókat, három környezetvédelmi osztályról is arányaiban nagyobb számban bocsátottak el munkatársakat.

Az Index.hu arról ír, egyik érintett olvasójuk szerint az Agrárminisztérium november 6-án, a Kormányablakon keresztül értesítette dolgozóit a leépítésről, amelynek nyomán a természetvédelmi szakfőosztályok dolgozóinak majdnem felét menesztették. Ez számszerűsítve nagyjából a munkatársak 44 százalékát jelenti, amely messze meghaladja a kormány által kommunikált 10 százalékos leépítési arányt. A portál forrása szerint „szinte kivétel nélkül 14-18 éve ott dolgozó, egyedülálló szakmai és közigazgatási tudással és kapcsolati rendszerrel rendelkező, elhivatott munkatársat tettek lapátra a közigazgatás modernizációjára hivatkozva”. Megjegyezte továbbá, hogy az elbocsátásokkor nem vettek figyelembe olyan szociális szempontokat, mint a családi helyzet, vagy a gyermekek száma.

A portál kérdésére az Agrártárca arról tájékoztatott, hogy más minisztériumokhoz hasonlóan végrehajtják a bürokráciacsökkentést; a céljuk, hogy „csak annyian dolgozzanak a központi közigazgatásban, ahány emberre feltétlenül szükség van, és a tervezett béremeléssel a kormánytisztviselők anyagi megbecsülése javuljon”. A válaszban ugyanakkor a menesztett szakemberek pontos számáról nem írtak. Így arra sem sikerült megnyugtató választ kapni, hogy milyen megfontolásból érintette éppen a környezetvédelmi szakembereket nagyobb arányban a leépítés.

Portálunk értesülései szerint a leépítések három, a természetvédelemmel kapcsolatos osztályt érintettek jelentős mértékben. A nemzeti parki és a biodiverzitási osztályokon feleződött a létszám, míg a természetmegőrzésről egy osztálynyi embert küldtek el.

PestiSracok facebook image

Forrás: index.hu/PestiSrácok.hu; Fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!