Pesti Srácok

Macron népszerűsége mélyponton, Le Pen is megelőzte

Macron népszerűsége mélyponton, Le Pen is megelőzte

Vasárnap először publikáltak olyan közvélemény-kutatást, amelyben Marine Le Pen pártja (RN) megelőzte a francia elnök, Emmanuel Macron pártját (LREM) – írja a 24.hu.

Az Ifop felmérése szerint az LREM veszített augusztus óta 1 százalékpontot, így 19 százalékon áll jelenleg. Az RN viszont ugyanebben az időszakban 4 százalékpontot javított: 17-ről 21 százalékra. Nicolas Dupont-Aignan szuverenista pártját (7 százalék) és a két Frexit-párti alakulat 1-1 százalékát ideszámolva 30 százalékon állnak a szélsőjobboldaliak Franciaországban.

A kutatásban ezer franciát kérdeztek meg arról, hogy kire szavaznának az európai parlamenti válastáson, ha azt következő vasárnap tartanák. A májusi Ifop-kutatás szerint még 10 százalékponttal vezetett az LREM az RN előtt.

Macron népszerűsége mélyponton van, a YouGov friss felmérése szerint csak minden ötödik megkérdezett francia elégedett az elnökével. A felmérés elemzői szerint az elnök népszerűtlenségének fő okai a magas munkanélküliség, a magas adók és az általános elégedetlenség a közügyekkel Franciaországban.

PestiSracok facebook image

Forrás: 24.hu; Vezető kép: The Irish Times

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.