Pesti Srácok

Soros egyre gyakrabban sündörög európai politikusok környezetében

Soros egyre gyakrabban sündörög európai politikusok környezetében

Újra Európába látogat Soros György amerikai bevándorláspárti milliárdos, hogy az öreg kontinens jövőjéről tárgyaljon – írja az Origo.hu. Ismert, a tőzsdespekuláns az utóbbi időben megnövekedett intenzitással foglalkozik Európa ügyeivel, amelynek feltehetően a 2019-es EP-választásokhoz is köze van.

A portál úgy tudja, hétfőn Frans Timmermans, az Európai Bizottság alelnöke fogadja Soros Györgyöt Brüsszelben, bár a találkozó részleteiről egyelőre nem lehet többet tudni. Ismert, Timmermans - akivel lassan 20 éve van szoros kapcsolatban Soros – korábban úgy nyiltakozott: „az amerikai üzletemberrel folytatott, mintegy húszéves együttműködésünk előremutató." Az Origo.hu arról is ír, kedden kerül megrendezésre a Centre for European Reform és a Open Society European Policy Institute (OSEPI) szervezésében Brüsszelben az Amato-csoport 8. ülése, ahol Julian King tart beszédet. Mint a portál hozzáteszi, az OSEPI volt a tíz Soros-szervezet egyike, akik az áprilisi választást megelőzően durva kampányt indítottak Magyarország ellen, a Sargentini-jelentés megszavazása mellett.

Soros az elmúlt hónapokban az EP-választások közeledtével feltűnően sokat foglalatoskodik Európa ügyeivel. A bevándorláspárti milliárdos nemrégiben tárgyalt Sebastian Kurz, osztrák kancelárral ebben a témában.

Forrás: origo.hu; Fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.