Pesti Srácok

Új vidékfejlesztési pályázatokat hirdetett meg az Agrárminisztérium

Új vidékfejlesztési pályázatokat hirdetett meg az Agrárminisztérium

Hatvanhárommilliárd forint keretösszeggel, három új vidékfejlesztési pályázatot hirdetett meg az Agrárminisztérium, a pályázatok az élelmiszer-feldolgozás és a borászat, az ökológiai gazdálkodás, valamint a kiskérődző-tejágazat támogatását szolgálják – mondta a vidékfejlesztésért felelős államtitkár az M1 aktuális csatornán szerdán.

Kis Miklós Zsolt hozzátette: a korábban már meghirdetett vidékfejlesztési pályázatok kihasználása után megmaradtak forrásokra hirdették meg az új pályázatokat. Az ökológiai gazdálkodás, valamint a kiskérődző-tejágazatban dolgozó cégeknek idén decembertől lesz lehetőségük a támogatási kérelmek benyújtására. A mezőgazdasági vállalkozások közül – méretüktől függetlenül – elsősorban azoknak a pályázatait várják, amelyek szeretnék feldolgozni előállított termékeiket, ezzel jelentősen nagyobb haszonra tenne szert a vállalkozásuk. Az államtitkár tájékoztatása szerint az élelmiszeripari pályázatra januártól nyújthatók be a támogatási kérelmek és elsősorban azoknak a cégeknek a jelentkezését várják, akik a szőlőtermesztésen túl a borkészítést szeretnék még jobb minőségben folytatni. Kis Miklós kiemelte: a vissza nem térítendő támogatásokat eszközbeszerzésre és építkezésre is fel lehet használni, de minden esetben a pályázó kell rendelkezzen – akár hitel formájában – a fejlesztéshez szükséges összeg legalább felével. A pályázati felhívások részleteiről további információk a www.szechenyi2020.hu oldalon érhetők el.

Forrás: MTI. Fotó: PS

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!