Pesti Srácok

Minél élőbb kapcsolatra van szükség Magyarország és a diaszpóra között

Minél élőbb kapcsolatra van szükség Magyarország és a diaszpóra között

Minél élőbb kapcsolat kialakítását szorgalmazza Magyarország és a diaszpóra magyarsága között a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára, aki a Rákóczi Szövetség diaszpóraprogramja keretében Magyarországra látogató gyerekeket köszöntött kedden Budapesten.

- hangsúlyozta újságíróknak nyilatkozva Potápi Árpád János, rámutatva: mintegy 2,5 millió magyar él diaszpórában Nyugat-Európában vagy a tengerentúlon, vagyis számuk nem elhanyagolható a 15 milliós magyarság szempontjából. Idén is mintegy ezer gyermek, fiatal látogathatott el a program keretében Magyarországra, tizenhat csoport keretében. Az adventi időszakban százharmincan érkeztek ide többek között Argentínából, Brazíliából, Új-Zélandról, Dél-Afrikából, az Egyesült Államokból és Ausztráliából - ismertette.

Az utak során a fiatalok nemcsak Budapesttel és Magyarország főbb nevezetességeivel ismerkednek meg, hanem egy határon túli, magyarok lakta területtel is. A jelenleg itt lévők a többi között Pozsonyba és Nagyenyedre látogatnak, de akár a karácsonyi vásár és a hóesés is élményt jelenthet számukra, vagy az, hogy egymással is ismeretséget kötnek.

PestiSracok facebook image

Potápi Árpád János reményét fejezte ki, hogy ez is hozzájárul a fiatalok magyar identitásának megőrzéséhez, amelyet a vasárnapi iskolák is segíthetnek. Ezekből 213 működik a Kárpát-medencén kívül a világban - mondta.

Forrás: MTI; Fotó: MTI

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.