Pesti Srácok

Törvényértelmezési segítség rabszolgaság-szakértő álhírgyárosoknak

Törvényértelmezési segítség rabszolgaság-szakértő álhírgyárosoknak

Ritka szerencsés csillagzat alatt él Magyarország, hiszen az ellenzékről kiderült, hogy a sajtószabadság és a gazdaság mellett a rabszolgatartó társadalmakhoz is ért. A 2011 óta legalább évente újra és újra megszűnő sajtószabadság, továbbá a 2010 óta fenntarthatatlan és összeomláshoz vezető gazdasági növekedés után most képesek voltak meglátni a túlóratörvényben a rabszolgatartás elemeit. A Magyar Idők közlése alapján azonban ebbe a számításukba is belecsúszott néhány hiba.

Ellenzéki álhír: A túlórát háromévente kell kifizetni

Valóság: A túlórát ezután is ugyanúgy havonta kell kifizetni a havi fizetéssel együtt, mint eddig.

Ellenzéki álhír: Több száz túlórára kényszeríthetik az embereket

PestiSracok facebook image

Valóság: A dolgozó beleegyezése kell minden túlórához, senkit sem lehet korbáccsal kihajtani a gyapotföldre. Ráadásul eddig is több száz (háromszáz) óra volt az éves túlórakeret, az éles szemű baloldal mégsem kiáltott rabszolgaságot, és nem nyúlt hozzá a 2010 előtti kormányzása idején.

Ellenzéki álhír: Az új törvény sokkal több túlórát tesz lehetővé, mint más európai országokban

Valóság: Az Európai uniós irányelv évi 416 túlórát enged meg, ami nemcsak a korábbi, de még a mostani 400 órás magyar szabályozást is meghaladja. Úgy tűnik, rabszolgatartás terén behozhatatlan a hátrányunk a nyugati demokráciákkal szemben.

Ellenzéki álhír: A szakszervezetek jogai csorbulnak

Valóság: A szakszervezetek jogai változatlanok maradnak, a szakszervezetek azt sérelmezik, hogy a munkáltató szakszervezet nélkül is megegyezhet a dolgozóval.

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.