Pesti Srácok

Bíróság előtt a Dózsa György úti kabriós

Bíróság előtt a Dózsa György úti kabriós

Jövő héten állítják bíróság elé a Dózsa György úti halálos közúti baleset egyik gyanúsítottját, M. Richárdot – tudta meg a 24.hu.

A lapnak nyilatkozott a tragédiában elhunyt egyetemista fiú édesapja, aki úgy tudja, hogy ez egy előkészítő ülés lesz M. Richárd és a társai ellen indított büntetőügyben. Az ügyész letöltendő büntetést fog indítványozni, azt viszont nem lehet tudni, hogy M. Richárd belemegy-e az alkuba vagy sem.

Ismert, a 2017 májusában történt balesetben ketten meghaltak, többen pedig súlyosan megsérültek, amikor az M. Richárd vezette Mercedes kabrió egy Citroënnel karambolozott a fővárosi XIII. kerületben, a Dózsa György úton. A balesetben egy 23 éves férfi azonnal meghalt, egy 37 éves férfi pedig a kórházban veszítette életét, de a közeli trolimegállóban is megsérültek öten. A Budapesti VI. és VII. Kerületi Ügyészség a Dózsa György úti baleset kapcsán mindkét sofőrrel szemben halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt nyújtott be vádiratot a bíróságra. Az ügyészség végrehajtandó börtönt kért M. Richárdra és azt, hogy örökre tiltsák el a vezetéstől.

A nyomozás során kiderült, hogy M. Richárd a baleset előtt kokaint fogyasztott, és jogosítvány nélkül vezetett. – A vádlottat nem tartotta vissza a vezetéstől sem a büntetőpontos eltiltás és a jogosítványának visszavonása sem, sőt M. Richárd a Dózsa György úti baleset után is vezetett – közölte korábban a Budapesti Központi Kerületi Bíróság. A férfi ellen – a Dózsa György úti baleset miatt – indult büntetőeljáráshoz egyesítették a közúti veszélyeztetés, valamint a garázdaság és a könnyű testi sértés vétségének gyanúja miatt folyamatban lévő büntetőügyet is.

PestiSracok facebook image

A tragédiát követően az igazságügyi műszaki szakértő megállapította: ha a Citroën szabályosan, balra nagy ívben fordul, akkor a két autó elkerüli egymást, és nem történik karambol. De kitért arra is, hogy bár M. Richárd zöld jelzésen ment át, legalább 135-140 kilométeres sebességgel száguldott. A jelentés szerint az elsőbbség meg nem adása, a sebesség túllépése és az úgynevezett bizalmi elv miatt is bekövetkezhet egy ilyen szerencsétlenség.

Forrás: 24.hu, Magyar Idők; Vezető kép: Északhírnök

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.