Pesti Srácok

A lázadásra és a kormánybuktatásra tett fogadalmat az ellenzék

A lázadásra és a kormánybuktatásra tett fogadalmat az ellenzék

Az Országház lépcsőjére vonult a teljes ellenzék a rendkívüli ülés után, majd a Jobbik, az MSZP, a DK, a Párbeszéd, az LMP és a Momentum vezetői közösen fogadalmat tettek és szombatra meghirdettek egy összellenzéki tüntetést Orbán Viktor rendszere ellen − írja az Index.

− mondták az ellenzékiek fogadalmukban.

Az ellenállók az általuk csak rabszolgatörvénynek nevezett túlóratörvény azonnali visszavonását, kevesebb rendőri túlórát, független bíróságokat, Európai Ügyészséget, valamint független közmédiát követelnek. Fekete-Győr András, a Momentum elnöke a fogadalomtétel utáni sajtótájékoztatóján elmondta, szerinte az eddigi tüntetési hullám csapatmunka volt az ellenzéki pártok, a civilek, a szakszervezetek és a Momentum között.

PestiSracok facebook image

– akadt ki Szél Bernadett.

Úgy fogalmazott:

Fotó: Horváth Péter Gyula/PS

Az LMP-ből Hadházy Ákossal együtt távozott társelnök figyelmeztette a Fidesz szavazóit: Orbán Viktor rég nem az, akinek évtizedekkel ezelőtt mutatta magát, nem véletlen, hogy a magyar emberek helyett olyan politikussal köszöntötte az újévet, aki sivataggá változtatná a bolygót.

− tette hozzá a politikus.

Jobbik: Ez a történelem leggyávább kormánya

„A magyar történelem leggyávább kormányáról” beszélt a Jobbik szóvivője, Jakab Péter, aki szerint a kormány „Soros György háta mögé bújik mamelukjaival a valódi viták helyett”.

Jakab állítja, hogy az általános sztrájk nélkülözhetetlen a kormány elleni küzdelemhez. „Mi nem hátrálunk meg” − mondta.

Gyurcsány: Jön a lázadás

− jósolta a DK elnöke. Gyurcsány Ferenc azt mondta: most a legfontosabb az Orbán rendszerével szembeni teljes összefogás.

− tette hozzá.

Az ellenzék január 5-re a Hősök terére 14 órára tüntetést hirdetett, amire a szakszervezeteket is meghívták.

Forrás: Index; Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!