Pesti Srácok

Nacsa: Az az ellenzék retteg a fehér poros levéltől, amely december óta fenyegetőzik a Parlamentben, és azon kívül is

Az erőszak, a fenyegetés minden formáját el kell utasítani - reagált Nacsa Lőrinc az Echo TV-ben arra a hírre, amely szerint a szocialista Bangóné Borbély Ildikó egy fehér porral teli borítékot, valamint fenyegető üzenetet kapott. A KDNP-s országgyűlési képviselő ugyanakkor emlékeztetett, a botrányos decemberi országgyűlési ülésen éppen az ellenzéki képviselők fenyegetőztek, ezért, ha beszélhetünk a gyűlölet elharapódzásáról, akkor azért az ő lelküket terheli a felelősség.

Nacsa Lőrinc az Echo TV csütörtöki adásában kifejtette: ha bármelyik politikussal hasonló történik, ott a parlamenti pártoknak egységesen fel kell sorakozniuk, és ki kell jelenteniük, hogy ez elfogadhatatlan. A KDNP-s képviselő ugyanakkor emlékeztetett: miközben Bangóné Borbély Ildikó Facebook-videójában Orbán Viktort tette felelősség a gyűlölet elharapódzásáért, éppen az ellenzék december óta tartó hisztérikus viselkedése az, amely hasonló indulatokat tükröz. Mint felidézte, az ominózus decemberi ülésen, amikor az ellenzék megakadályozta az országgyűlés demokratikus működését, olyan, jegyzőkönyvbe is vett kijelentések hangzottak el ellenzéki képviselők, például Tordai Bence szájából, hogy a kormánypárti képviselők helyében féltené a testi épségüket. A Gyurcsány-párti Gréczy Zsolt ugyanitt arról beszélt, hogy a kormánypárti képviselők esetében nemcsak a falig, de még azon túl is hajlandóak elmenni. Nacsa Lőrinc szerint az ellenzéki képviselők december óta nyilatkoznak hasonló, agresszív retorikával, ami nemcsak a Parlamentben, de egyáltalán, a közbeszédben is megengedhetetlen.

Forrás/videó: Echo TV; Fotó: MTI

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!