Pesti Srácok

Sneider még mindig megérti a cigányokat verő szkinhedeket

Sneider még mindig megérti a cigányokat verő szkinhedeket

Egy fiatalkori interjújában Sneider Tamás arról beszélt, bizonyos tekintetben meg tudja érteni a romákat verő fiatalokat, és örökké hordani fogja a bomberdzsekit - írja az Origo. A Jobbik elnökét szemmel láthatóan nem érdekli a körülötte kirobbant náci botránysorozat, hiszen megosztotta ezt az interjút a Facebookon.

Sneider Tamás 1992-ben interjút adott a Magyar Narancsnak, amelyben 21 éves fejjel mesélt szkinhed élményeiről. A beszélgetés során hangot adott annak, hogy bizonyos mértékben meg tudja érteni a romákat és a színes bőrűeket bántalmazó szkinhedeket.

– ezzel indokolta meg a Jobbik jelenlegi elnöke, miért lehet helyes valakit, vagy valakiket származási alapon megverni. Az interjú egy későbbi pontján pedig megígérte, történjen bármi, sohasem fogja levetni a szkinhedek jellegzetes ruházatát, a bomberdzsekit. Sneider megosztotta közösségi oldalán a szóban forgó beszélgetést, a következő felütéssel:

PestiSracok facebook image

A Jobbik elnöke, aztán szerényen hozzáteszi:

Egyelőre semmi jel nem mutat arra, hogy Sneider Tamás lemondana politikai tisztségeiről, vagy bocsánatot kérne a náci botránysorozata miatt. „Ez egy vicc!” - ezekkel a szavakkal reagált a Jobbik elnöke az ATV-nek arra a felvetésére, hogy lemond-e amiatt, hogy a nyakában ülő felesége kétszer is a hitleri karlendítéssel pózolt egy esküvői felvételen. Az esetet azzal igyekezett megmagyarázni, hogy csupán szórakoztak és poénkodtak az egybegyűltek, amikor kart lendítettek.

Forrás: Origo; Fotó: MTI

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.