Pesti Srácok

Bakondi: Már sok európai uniós ország hangsúlyozza a külső határőrizet fontosságát

Bakondi: Már sok európai uniós ország hangsúlyozza a külső határőrizet fontosságát

Magyarország mellett már sok más európai uniós ország is hangsúlyozza, hogy a tömeges illegális bevándorlást az unió határain kívül kell megállítani - mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatorna péntek esti műsorában.

Bakondi György kiemelte: belső biztonságról, közbiztonságról nem lehet beszélni, amíg a határellenőrzés nem megoldott. A főtanácsadó ugyanakkor kitért arra is, hogy a jelenlegi bevándorláspárti többségű Európai Parlament még a májusi választások előtt szeretne olyan visszafordíthatatlan intézkedéseket hozni, amellyel lehetővé tennék Európába a legális tömeges bevándorlást. Csütörtökön Pozsonyban a V4-ek és Németország miniszterelnökeinek csúcstalálkozója után jelentette be Peter Pellegrini szlovák miniszterelnök, hogy közös programot készítenek elő a migráció megfékezésére a visegrádi országok - Magyarország, Szlovákia, Csehország és Lengyelország - Németországgal együttműködve Marokkóban. Bakondi György emlékeztetett: Magyarország pénzügyileg is hozzájárul Törökország migráció elleni tevékenységéhez, vannak továbbá Lengyelországgal közös intézkedéseik is. Ezen felül Magyarország a Hungary Helps Programmal is nyomatékot adott azon véleményének, miszerint a problémákat helyben kell megoldani, ott kell segíteni.

Forrás: MTI; Fotó: MTI

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Az MTA az utolsó sztálinista intézmény? - Az Öreg vendége Náray-Szabó Gábor akadémikus, egyetemi tanár

Az Öreg május 15.
Erről az általános véleményről beszélgettem Náray-Szabó Gáborral, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagjával. Szerinte nem itt ragadt sztálinista intézmény az Akadémia, inkább feudális szemléletű. A kommunista hatalom 1949-ben maga alá rendelte a tudományos intézményt és Rákosi-Kádár korszakban, akik ezt az ideológiát nyíltan tagadták, azokat kizárták az akadémia soraiból. Ez történt például Hóman Bálint nagynevű történésszel, oktatás politikussal, Orsós Ferenc egyetemi tanárral, patológussal, aki feltárta a katyni szovjet mészárlást, ahol az erdőben több tízezer lengyel katonatisztet, értelmiségit végeztek ki, vagy Bay Zoltán világhírű magyar fizikust, Bibó István és hosszú a sor.