Pesti Srácok

Beperelte az USA-t az ISIS-es nő apja

Beperelte az USA-t az ISIS-es nő apja

Pert indított az amerikai kormány ellen a korábban az Iszlám Állam nevű terrorszervezethez csatlakozó fiatal nő, Hoda Muthana apja lánya visszatérése érdekében csütörtökön. Muthana Szíriában csatlakozott a dzsihadista szervezethez, háromszor is házasságot kötött a terrorszervezet tagjaival, felvette a Dzsihád Anyja nevet, részt vett kivégzéseken és éltette a lefejezéseket. Most állítólag mindent megbánt, de az Egyesült Államok kormánya elutasítja visszatérési kérelmét.

Az apa, Ahmed Ali Muthana a szövetségi bírósághoz benyújtott keresetében azzal érvel, hogy 24 éves lánya amerikai állampolgár, mivel az Egyesült Államokban született, ezért joga van visszatérni az országba másfél éves kisfiával együtt. Az apa ügyvédjei közleményben tudatták: Hoda Muthana arra számít, hogy amennyiben visszatérhet az Egyesült Államokba, terrorizmus támogatásáért bíróság elé állítják.

- fogalmaztak az ügyvédek, hozzátéve: a nő tisztában van azzal, hogy "tönkretette a saját életét, de nem akarja a gyermeke életét is tönkretenni".

PestiSracok facebook image

Hoda Muthana a keleti parti New Jersey államban született, és a déli Alabamában, muzulmán családban nőtt fel, ott kezdte el felsőfokú tanulmányait is. Négy évvel ezelőtt Törökországon keresztül Szíriába, az Iszlám Állam terroristái által ellenőrzött, úgynevezett kalifátus területére szökött. Alabamában élő családjának azt mondta, hogy a főiskolával utazik tanulmányútra török földre. A "kalifátusban" háromszor is házasságot kötött a terrorszervezet tagjaival, egyiküktől 18 hónappal ezelőtt kisfia született. Felvette az Umm Dzsihád, azaz a Dzsihád Anyja nevet, és tanúja volt kivégzéseknek. Az egyik közösségi portálon közzétett fényképei tanúsága szerint örömmel üdvözölte a lefejezéseket, 2015-ben pedig az azóta már lezárt Twitter-fiókján az amerikaiakat is harcra szólította fel. Nemrégiben egy kanadai-amerikai kettős állampolgárságú nővel együtt megadta magát az Iszlám Állam ellen harcoló koalíciós erőknek; jelenleg egy északkelet-szíriai menekülttáborban őrzik. Bocsánatot kért az Iszlám Állam támogatásáért, és azt kérelmezte, hogy kisfiával együtt visszatérhessen az Egyesült Államokba.

Mike Pompeo amerikai külügyminiszter szerdán közleményben jelentette be, hogy Hoda Muthana nem térhet vissza az Egyesült Államokba.

- szögezte le a közlemény.

A nő családjának ügyvédjei a kereset benyújtásakor újságíróknak elmondták: a kormány képviselői közölték velük, hogy Muthana nem amerikai állampolgár, mivel születésekor az apja jemeni diplomata volt, és immár nem is folyamodhat állampolgárságért. A család azonban vitatja ezt. Azt mondják, hogy az apa már azelőtt befejezte diplomáciai szolgálatát, hogy a lánya megszületett volna, és Hoda amerikai útlevéllel távozott az országból. Mike Pompeo csütörtökön az NBC televízióban megerősítette szerdai állásfoglalását és kissé bővebben is beszélt az ügyről. Amikor a műsorvezető azt firtatta, vajon Muthana azért nem tarthat-e igényt az amerikai állampolgárságra, mert az apja menekültként telepedett le Alabamában, a miniszter rábólintott: "pontosan így van". Hozzáfűzte: "születhetett valóban itt, de nincs amerikai állampolgársága".

Az amerikai alkotmánynak a polgárháború után, 1868-ban ratifikált 14. kiegészítése az Egyesült Államok területén születő csaknem valamennyi gyermeknek automatikusan megadja az amerikai állampolgárságot. Kivételek ez alól az Egyesült Államokban szolgálatot teljesítő diplomaták gyermekei. Csütörtökön kiderült az is, hogy Hoda Muthana útlevelét 2016 januárjában az Obama-kormányzat bevonta.

Forrás: MTI; Fotó: globalnewsempire.com

Ajánljuk még

Egy provokátor belef*sott Magyar Péter nadrágjába? (videó)

Ps TV 2024 június 26.
Amikor azt hinné az ember, hogy naprakész lehet Magyar Péter ámokfutásával kapcsolatban, a mester lapot húz a 21-re. Egészen elképesztő, hogy politikus politikai tevékenység nélkül ilyen szinten a figyelem középpontjába tud kerülni, és még ezt is elnézik neki a hívei. Az sem zavarja őket, hogy Magyar Péter, a belpesti messiás a fojtófogásban lett kivezetve egy buliból. Ha azt mondja, hogy (ez is) a Fidesz műve, elhiszik neki… mert el akarják hinni. Közben pedig fennhangon üvöltik, hogy a Fidesz csak "sorosozik"... De Magyar Péter mellett szó volt még a fociról, a szőrös csajokról és a XII. kerületi turulról, amit az új polgármester a megválasztását követően azonnal el akar vitetni.

Magyar Péter láttán még a Duna is irányt változtatott (videó)

Ps TV 2024 szeptember 22.
Árad a Duna. Mielőtt még valaki félreértené, a válasz nem, ez nem egy újabb péniszirigységgel küzdő politikus jelmondata, hanem a rögvalóság. Az árvíz elleni védekezés komoly összefogást igényel, így most a legtöbben a gátakon pakolják a homokzsákokat. Munka közben persze akad idő néhány tökéletesen beállított, profi fotóra is, amelyek nyilván csak azért születtek, hogy önkénteskedésre ösztönözzék a még nem önkénteskedő embereket. Elfogadjuk. Ez egy ilyen világ. Megértjük, ha készül néhány kép, de a 452 kép/óra egy picit talán már túlzás. Piros pont annak, aki kitalálja, ki készítette a legtöbb "digitális tartalmat" a gátakon folyó munkálatokról. Bizonyára nem Magyar Péter az. Kacsintás, kacsintás.

A római Pannonia sorsa a hunoktól a magyarokig – Honi felderítés (Videó)

Ps TV 2024 május 24.
Néhol térdig érő, de zömmel inkább a föld alá temetett falcsonkok maradtak ránk a római korból – na meg egy név, amely sokkal többet jelent nekünk, magyaroknak, mint a többi korabeli provincia: Pannónia. Mi történt ezzel a területtel a római uralom szertefoszlásakor, amikor germánok, hunok, aztán megint germánok masíroztak rajta, majd az avarok vették birtokba? Mekkora pusztítás érte, hogyan enyészett el az egykori római élet itt, és mit láthattak még az épületekből városokból, gazdaságból a X. századi magyarok, amikor az államuk végleg megtelepedett itt? Fehér Bence klasszika filológus–történésszel néztük át a folyamatot, ahogy egy latin földrajzi név a magyarok országaként épült be a nemzettudatunkba.