Pesti Srácok

Életpályamodellé tenné a főállású szülőséget a Jobbik

null

Kiszámíthatóságot és anyagi megbecsülést nyújtó életpályamodellt teremtene a főállású szülők számára a Jobbik, amely ezt a demográfiai helyzet kezelésének egyik legfontosabb eszközeként értelmezi.

Hegedűs Lorántné, a Jobbik alelnöke, parlamenti képviselője az erről szóló országgyűlési határozati javaslat kidolgozójaként szerdai budapesti sajtótájékoztatóján elmondta: az első gyerek megszületése után a bruttó havi átlagkereset 60 százalékát fizetnék a szülőknek, a második gyerekkel ez 80, a harmadikkal pedig 100 százalékra emelkedne. Hozzátette: azt is támogatnák, ha a legkisebb gyerek 14. életévének betöltése után a szülő visszamegy dolgozni; négyórás munkaviszony esetén a juttatás teljes összege, nyolcórásnál a fele járna. Közölte: feltételül szabnák egy tanfolyam elvégzését, azt, hogy az első gyerek érkezésekor legalább 21 éves legyen a szülő, tudjon felmutatni legalább háromévnyi munkaviszonyt, illetve a programba lépés után még egy évet dolgozzon. Kérdésre válaszolva az ellenzéki politikus jelezte: még nem született döntés arról, miként vesz részt a párt az őszi önkormányzati választáson, de ez attól is függ, milyenek lesznek anyagi lehetőségei az újabb számvevőszéki bírság és az amiatt indított jogi eljárás után.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Kovács Attila

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.