Pesti Srácok

Már senki sem akar kötelező betelepítési kvótákat, mert időközben átnevezték

Már senki sem akar kötelező betelepítési kvótákat, mert időközben  átnevezték

A menedékkérőket segélyező német és francia szervezetekaz európai uniós menekültügyi politika reformját, tisztességes menekültügyi eljáráshoz való jogot, valamint az európai államok közötti szolidaritáson nyugvó elosztási mechanizmust követeltek csütörtökön. Amint azt a balliberális sajtó és az általa vezetett politikai ellenzék kívülről fújja: már senki sem akar kötelező betelepítési kvótákat ráerőszakolni az egyes országokra. Ebben tulajdonképpen igazuk is van, mert a kényszerkvótákat átnevezték szolidaritáson nyugvó elosztási mechanizmusra.

A német és francia segélyszervezetek Párizsban kiadott közös nyilatkozatukban hangsúlyozták, hogy a migráció témáját nem szabad átengedni „a szélsőséges tábor uszító kampányainak”, továbbá állást foglaltak a menekültek emberhez méltó körülmények között történő elhelyezése mellett. Hangsúlyozták azt is, hogy mielőbb lehetővé kell tenni számukra az óvodához, az iskolákhoz, a szakmai képzéshez és munkaerőpiachoz való hozzáférést. Követelték, hogy elsőbbséget élvezzen a Földközi-tengeren folytatott mentés, s sürgették a kimentett, illetve európai kikötőkbe, valamint az uniós külső határokra érkezett migránsok haladéktalan befogadását.

A dokumentumot a többi között a bevándorlók jogvédelmével foglalkozó Pro Asyl német civilszervezet, a Caritas egyházi humanitárius szervezet, valamint a France Terre d'Asile és a Samu social francia civilszervezetek írták alá.

Az európai uniós bevándorlási politika reformja évek óta várat magára. A legfőbb vitapontokat a menekültek tengeri mentése, valamint az illegális bevándorlók tagországok közötti szétosztása jelenti – mutatott rá a közleményt ismertető APA hírügynökség.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.