Pesti Srácok

Szigorítottak az abortusztörvényen az USA-beli Georgia államban

null

Az Egyesült Államok Georgia államában is szigorítottak az abortusztörvényen: ezentúl tilos lesz művi terhességmegszakítást végezni a magzat első szívdobbanása után, amely általában a terhesség hatodik hetében történik meg.

Georgiában jelenleg a terhesség huszadik hetéig megengedett a művi magzatelhajtás. A pénteken elfogadott, "szívdobbanás-törvénynek" nevezett szabályozás csakis abban az esetben teszi lehetővé a terhesség hatodik hete után az abortuszt, ha az anya élete veszélyben van. Hasonlóan szigorú törvényt fogadtak el Iowában, Kentuckyban, Mississippiben és Tennessee államban. Iowában és Kentuckyban azonban márciusban bírói döntéssel felfüggesztették a törvény végrehajtását.

A republikánus többségű georgiai képviselőház pénteken 92:78 arányban szavazta meg a szenátus által már korábban elfogadott törvényt, amelyet pénteken át is küldtek jóváhagyásra Brian Kemp republikánus kormányzóhoz. Brian Kemp a Twitteren reagált a törvényhozók döntésére:

PestiSracok facebook image

- fogalmazott mikroblogbejegyzésében Kemp kormányzó.

A törvény elfogadása után a georgiai Demokrata Párt elnöke, Nikema Williams közölte:

Forrás: MTI

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.